Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Platige Image będzie tworzyć gry wideo. Słynne studio rozszerza działalność

Znane studio Platige Image rozszerza swoją działalność o gry wideo i pełnometrażowe filmy. Firma planuje znacznie się rozwinąć.

Studio Platige odpowiada za produkcję wszelkiego rodzaju filmów krótkometrażowych i animacji. Gracze mogą kojarzyć je z tworzenia zwiastunów do popularnych produkcji (chociażby Metro Exodus i Wiedźmin 3) oraz reklam.

Platige ogłosiło, że wkrótce rozszerzy swoją działalność o produkcję gier wideo oraz filmów i seriali.

– W obszarze rozwoju projektów własnych (budowa portfela własnych IP) spółka planuje rozwój w dwóch obszarach:

1. Produkcji gier komputerowych (game development). W tym obszarze spółka planuje wykorzystać posiadane kompetencje w zakresie tworzenia grafiki komputerowej dla branży game development, rozbudowując je istotnie o kompetencje w zakresie produkcji i sprzedaży gier. W powyższym zakresie spółka rozpatrywać będzie różne scenariusze, w tym m.in.: pozyskanie zespołów deweloperskich i tworzenie spółek celowych, zawiązanie spółek celowych z innymi deweloperami, produkcję gier ‚in house’, umowy typu ‚revenue share’ (podział zysków) związane z koprodukcją gier i odpowiedzialnością za wizualną stronę gry, akwizycje podmiotów produkujących gry i inne w zależności od zidentyfikowanych korzystnych biznesowo możliwości na rynku.

2. Produkcji filmowej (film development). Projekty w tym obszarze dotyczyć będą filmów i seriali animowanych oraz live action. Wdrożony zostanie model pracy z budową portfela konceptów własnych o charakterze IP, pozyskiwania konceptów zewnętrznych, oceną ich komercyjnego potencjału, możliwości finansowania i optymalnej kosztowo produkcji.

Źródło: Stockwatch

Rozwinięcie zakresu działań Platige Image jest reakcją na szybki rozwój gamingu i kinematografii. Faktycznie, rynek gier wideo przeżywa teraz renesans dzięki pandemii i nic dziwnego, że tak utalentowani twórcy zamierzają dalej rozwijać skrzydła.

Po Platige możemy spodziewać się wysokiej jakości oprawy wizualnej i ciekawej wizji artystycznej, jednak na ich growe projekty musimy jeszcze poczekać. Stworzenie studia produkującego gry wideo wymaga naprawdę dużo czasu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%