Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Patch 1.61 do Wiedźmina 3 jednak nie ostatni? Poważne problemy po nowej aktualizacji

Wczoraj posiadacze PS4 oraz PlayStation 4 Pro otrzymali oczekiwany patch 1.61 do Wiedźmina 3, który miał zrobić, że będzie lepiej, a wyszło na odwrót. Aktualizacja jest niestety przykrym doświadczeniem w przypadku mocniejszej wersji konsoli od Sony.

Patch 1.61 do Wiedźmina 3 zapewnił m.in. wsparcie dla HDR oraz poprawił stabilność, by zredukować momenty, w których gra się zawieszała. Niestety niektórzy użytkownicy PlayStation 4 Pro donoszą o dużym problemie, którego trudno nie zauważyć po instalacji update’u.

Patch 1.61 do Wiedźmina 3 i problemy na PS4 Pro

Na oficjalnym forum Wiedźmina 3 gracze dzielą się spostrzeżeniami oraz linkują do filmików, które pokazują koszmarny pop-in, czyli z opóźnione wyświetlanie obiektów. Roślinność wyraźnie pojawia się zbyt blisko naszej postaci i według narzekających, przed aktualizacją nie było takiego problemu.

Gry w Biedronce – pełna lista i ceny. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360

Ponadto niektórzy narzekają, że HDR nie wypada zbyt efektownie i gorzej niż w innych grach lub chociażby w Wiedźminie 3 odpalonym na Xbox One X. Co do tego, kwestia sporna, lecz wyskakująca przed twarzą Geralta roślinność to namacalny dowód, że coś z aktualizacją poszło nie tak.

Sami zerknijcie na poniższe filmiki:


Dajcie znać, czy również zauważyliście podobne błędy po aktualizacji 1.61 do Wiedźmina 3. Wygląda na to, że to jeszcze nie był ostatni patch, który zaserwowało nam studio CD Projekt RED…

Wiedźmin 3 już z HDR na PS4 i PS4 Pro

Lista zmian nowej aktualizacji jest krótka, lecz z pewnością wielu graczy doceni ulepszenia w oprawie wizualnej:

  • Wsparcie HDR
  • Optymalizacja wydajności
  • Poprawa stabilności
  • Usunięto błędy w lokalizacji
  • Niewielkie ulepszenia wizualne

Warto podkreślić, że patch dla posiadaczy konsoli od Sony wprowadza HDR nie tylko na PS4 Pro, lecz również na standardowej wersji PlayStation 4.

Przypominamy, że w zeszłym roku posiadacze PlayStation 4 Pro dostali patch do Wiedźmina 3 zapewniający wsparcie dla rozdzielczości 4K. Następnie podobna aktualizacja została zaserwowana dla Xbox One X, tyle że zawierała ona dodatkowo HDR. Teraz HDR przyszło do Xbox One S, a właściciele sprzętu od Sony nadal oczekują wsparcia technologii na swoich konsolach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%