Twórca Zombie Express powraca z nowym horrorem na Netflix. Ekranizacja legendarnej mangi

Parasyte The Grey
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Koreański horror science fiction od reżysera Zombie Express (Train to Busan) i Hellbound, oparty będzie na legendarnej mandze pt. Parasyte (Kiseijuu).

Już 5 kwietnia w serwisie VOD Netflix pojawi się Parasyte: The Grey – horror przygotowany przez Yeona Sang-ho, oparty jest na legendarnej japońskiej mandze autorstwa Hitsoshi Iwaaki. Oficjalny opis filmu brzmi: “Niezidentyfikowane pasożyty gwałtownie atakują ludzi i zdobywają władzę. Ludzkość musi zacząć walkę z narastającym zagrożeniem”. Co ciekawe, na podstawie wspomnianej mangi w 2014 roku powstało anime, które także można obejrzeć w serwisie Netflix (klik). Manga sprzedała się jak dotąd w ponad 25 milionach egzemplarzy w ponad 30 regionach i krajach. Osadzony w nowej lokalizacji ze świeżymi postaciami, film ma wyznaczyć swój własny, unikalny kurs, zachowując jednocześnie pomysłowy świat i głębokie przesłanie uniwersum Yeona Sang-ho.

Parasyte: The Grey od twórcy Zombie Express

Jeśli oglądaliście film pt. Zombie Express, to (pomimo triwialnie brzmiącego tytułu) wiecie, że jest to jeden z lepszych, trzymających w napięciu horrorów. Dlatego też tak spora ekscytacja – przynajmniej z mojej strony – na nową produkcję “z rąk” Yeona Sang-ho. Na ten moment, jeśli chodzi o VOD, to wspomniany tytuł można obejżeć wyłącznie na platformie Player. Z kolei serial Hellbound, dostępny jest na Netfliksie. Jeszcze w tym roku w serwisie wyląduje drugi sezon tej produkcji. Poniżej zamieszczamy trailer nadchodzącego Parasyte: The Grey, ale także zwiastun wspomnianego Hellbound, serialu, który opowiada o pozaziemskich istotach, któe wydają krwawe wyroki i wysyłają ziemian do piekła, przyczyniając się do powstania grupy wyznaniowej opartej na idei boskiej sprawiedliwości.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie