Overwatch wzbogacone o nową postać

Ana już jest do pobrania w ramach najnowszego patcha.

Overwatch właśnie dostało nową postać, którą od dziś można pobrać w ramach aktualizacji gry na PC. Posiadacze konsol jeszcze nie dostali łatki i póki co Blizzard nie wspomina, kiedy to nastąpi.

Nową postacią jest Ana Amari – snajper wsparcia, który nie tylko strzela, ale i leczy kompanów i usypia przeciwników. Ma także możliwość blokowania leczenia przeciwników. Więcej na jej temat możecie dowiedzieć się z dwóch poniższych materiałów wideo.


Ana Amari w akcji:

Ana Amari to pierwsza nowa postać, która zawitała do Overwatch po premierze. Blizzard obiecało, że to nie koniec tego rodzaju dodatków.

Wprowadzenie nowej postaci to nie wszystko co dodaje nowy patch. W ramach niego zbalansowani zostali dwaj inni bohaterowie: D.Va i Zenyatta. Ta pierwsza może na przykład w nowy sposób używać swojej tarczy.

Dziś drobne problemy z Overwatch

Blizzard informuje, że dzisiaj gracze mogą napotkać małe problemy w logowaniu się do Overwatch. Mogą powstawać także lagi podczas rozgrywki. W najbliższym czasie problem ma być rozwiązany.

Blizzard wyłącza jedną z funkcji w Overwatch

Producent gry cały czas aktualizuje Overwatch. Dla przykładu poprzedni patch wyłącza funkcję unikania niechcianych graczy, ponieważ zgodnie z tłumaczeniem producenta, sprawiała ona problemy z systemem matchmakingu.

Funkcje Preferuj/Unikaj graczy została stworzona w jak najlepszych intencjach. Jednak jest obecnie wykorzystywana w sposób, który nie jest zdrowy dla samej gry. Podczas gdy opcja Preferuj Tego Gracza działa mniej lub bardziej zgodnie z przeznaczeniem (a więc jest jeszcze włączona), to Unikaj Tego Gracza wpłynęła negatywnie na matchmaking i doprowadziła do bardzo złych doświadczeń wśród niektórych graczy. Choć podoba się nam idea „hej, wolę nie grać z tą osobą”, realizacja tej mechaniki nie znajduje się tam, gdzie powinna być. Zdecydowaliśmy zatem wyłączyć tę opcję i będzie ona usunięta z interfejsu użytkownika w przyszłej poprawce – zaznacza Blizzard.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

10 Shares
Share10
+1
Tweet