Miłego grindowania. Nowi gracze Overwatch 2 muszą odblokować wszystkie poprzednie postacie

Overwatch 2 - Blizzard rozwścieczył fanów anulując tryb PvE
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Wystarczy, że zagracie jakieś 100 meczów. Dużo? Mało? Ciężko powiedzieć, ale decyzja twórców Overwatch 2 jest dość osobliwa. Na szczęście nie dotyczy weteranów gry.

Overwatch 2 oficjalnie startuje już 4 października, czym zastąpi poprzednią grę, która po prostu… zniknie. Tym razem jednak zagramy zupełnie za darmo, choć powracający gracze mogą liczyć na startowe dodatki. Te zawierają m.in. pierwszą przepustkę sezonową, nowe postacie oraz brak potrzeby uczestniczenia w systemie FTUE.

FTUE, czyli First Time User Experience jest specjalnym programem zaprojektowanym przez Blizzarda. Teoretycznie ma on pomóc nowym graczom odnaleźć się w grze. Deweloperzy we wpisie na blogu wyjaśniają, że nowi gracze skarżyli się na przytłoczenie zawartością gry. Dlatego też FTUE stopniowo będzie odblokowywać przed nimi kolejne opcje i narzędzia. Nie jest to nic nowego, podobny system działał m.in. w Valorancie i wielu innych darmowych grach multiplayer.

Na początku zaczyna się z ograniczonym dostępem do gry. Pierwszy poziom FTUE pozwoli nowym graczom na uczestniczenie we wszystkich rozgrywkach w każdym trybie (choć rankingowy musi zostać odblokowany osobno) na każdej mapie. Będą oni mogli także korzystać z czatu w grze. Drugi otwiera jeszcze więcej – możliwość stopniowego odblokowania każdej postaci z poprzedniej części. Zdaniem twórców, potrzeba na to około 100 meczów. Brzmi trochę jak wymóg grindowania i w pewien sposób współczuję nowym graczom, choć taka mechanika jest zrozumiała i teoretycznie może pomóc w zrozumienia, co w tej grze w ogóle się robi.

Większość ograniczeń FTUE jest znoszona w grupie, więc nowi gracze mogą w każdej chwili połączyć się z przyjaciółmi i grać w prawie każdy tryb gry. Rywalizacja jest wyjątkiem od tej reguły, ponieważ nowi gracze muszą ukończyć specjalne wyzwanie, aby uzyskać dostęp do tego trybu gry.

– wyjaśnia Blizzard na blogu

Niedawno pokazano nam nową postać healera. Twórcy wyjaśniali też, czemu nowe postacie zostaną zablokowane za przepustką sezonową.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie