Blizzard zapomniał o Polakach? Wydarzenie “Miesiąc Dumy” nie jest aktywne w naszym kraju

Overwatch 2 - wydarzenie
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Blizzard chyba zapomniał, że Polska i Rumunia to wciąż kraje na tyle rozwinięte, że “Miesiąc Dumy” w Overwatch 2 powinien normalnie działać.

Czerwiec to “miesiąc dumy”. Firmy zmieniają swoje logo na tęczowe w geście wsparcia osób LGBTQ+, ruszają różne marsze, wydarzenia, a także i cyfrowe eventy. Overwatch 2, jak wiele innych sieciowych hitów, również dostał wydarzenie “Pride Month”, wraz z którym gracze mogą liczyć na kolejne elementy ozdobne do profilów, skiny czy niewielkie zmiany w designie map (konkretnie – jednej). Tyle że gracze z Polski mogą się srogo rozczarować…

Szybko bowiem okazało się, że o naszym kraju Blizzard najwyraźniej zapomniał. Na Reddicie pojawił się post, który twierdzi, że “wydarzenie dumy jest nieaktywne w Polsce i w Rumunii”. Wystarczy zajrzeć do gry, aby szybko zrozumieć, że Blizzard faktycznie olał event dla naszego kraju. Nie znajdziemy na jego temat żadnej wzmianki. Na blogu gry znajdziemy opis tegorocznego wydarzenia, pierwszego takiego dla Overwach 2, ale został on nieudolnie przetłumaczony na nasz język.

Ja i mój polski przyjaciel jesteśmy bardzo rozczarowani, że wydarzenie dumy jest wyłączone w naszych krajach. Myślę, że nie kupimy żadnych skórek. Postaramy się też na razie nie kupować Diablo 4. Brawo Blizz… kolejne rozczarowanie z waszej strony.

– czytamy w poście na Reddicie

Czemu event nie jest dla nas aktywny? Pojęcia nie mam, ale w komentarzach wrze ignorancją. Wiele osób zza granicy uważa, że w Polsce działa “prawo anty-LGBT”, co nie jest prawdą. Choć daleko tu do pełnej tolerancji, nie jesteśmy też krajem Trzeciego Świata, a leżymy w środku Europy. Co ciekawe, także i nasza konstytucja gwarantować ma równość i tolerancję dla każdego człowieka, niezależnie od jego wiary, poglądów czy seksualności. Niektórzy nie rozumieją, czemu Blizzard o nas zapomniał, skoro “Pride Month” aktywne jest m.in. w Turcji czy Indonezji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie