Pierwsza edycja esportowej Olimpiady. Do zawodów wybrano zaskakujące gry wideo

Olympic Esports Week 2023 oficjalnie. Jakie gry wybrano na zawody?
Newsy Rozrywka

Gran Turismo i Just Dance to część dość nieoczywistych pozycji, w które zagrają uczestnicy Olympic Esports Week 2023, czyli pierwszej edycji esportowej Olimpiady.

Wiele lat trwało, zanim ktokolwiek zdał sobie sprawę z tego, że esport to tak samo forma współzawodniczącego sportu, jak wiele innych. Tu też potrzebne są umiejętności, treningi, dyscyplina i, bardzo często, współpraca z innymi. Teraz, aby potwierdzić, że esport zasługuje na swoje sportowe miano, Komitet Olimpijski wydał bardzo ciekawą decyzję.

Olympic Esports Week 2023 – jakie gry wezmą udział?

W tym roku odbędzie się pierwsza edycja esportowych zmagań, w których może wziąć udział tak naprawdę każdy. Całe wydarzenie nie jest jednak tak małe, jak mogłoby się zdawać, bo patronuje mu Komitet Olimpijski. Organizacja wybrała już nawet tytuły, które będą stanowiły główne pola zmagań graczy. Jeżeli spodziewaliście się czegoś na wzór CS:GO czy FIFA, możecie się mocno rozczarować. Oto gry, które mają reprezentować konkretne dyscypliny sportowe:

  • Wyścigi – Gran Turismo
  • Taniec – Just Dance
  • Kolarstwo – Zwift
  • Regaty – Virtual Regatta
  • Łucznictwo – Tic Tac Bow
  • Tenis – Tennis: Clash
  • Baseball – WBSC eBASEBALL: Power Pros
  • Taekwondo – Virtual Takewondo
  • Szachy – Chess.com

Wzorem swojego rzeczywistego odpowiednia, także cyfrowa olimpiada stawia na znane wszystkim, rzeczywiste sporty. Nie ma tu więc mowy o popularnych sieciowych strzelankach czy innych LOL’ach, które zaganiają od lat świat esportu. Wszystkie wybrane tytuły to po prostu wirtualne odpowiedniki faktycznych sportów. Co nie znaczy, że nie ma tu hitów. Mamy na liście przecież szalenie popularne Gran Turismo i Just Dance.

Na oficjalnej stronie eventu czytamy, że każdy może zgłosić chęć wzięcia udziały w rozgrywkach. Kwalifikacje przeprowadzane są zdalnie i dotyczą osobno każdej z gier. Wezmą w nich udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Co ciekawe, esportowa Olimpiada będzie transmitowana za pośrednictwem strony internetowej w dniach 22 – 25 czerwca 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: