Nagła zmiana strategii w EA. Need for Speed nie ukaże się w tym roku

Zobacz, kiedy studio zamierza wydać kolejną grę z serii NFS. Czyżby od ilości nagle zaczęła bardziej liczyć się jakość?

Produkcja zostanie wypuszczona na rynek w 2015 r. Twórcy informują, że aby gra spełniała oczekiwania fanów, tytułowi należy poświęcić więcej czasu. Można się więc spodziewać, iż firma dostarczy zgodnie z zapowiedziami innowacyjną grę wyścigową, która tchnie w serię w powiew świeżości.

Electronic Arts przypomina jednocześnie, że w tym roku wypuści szereg innych interesujących tytułów. Mowa o Dragon Age Inquisition, nowych Simsach, Fifie: World Cup, symulatorze golfa oraz UFC. Wiele wskazuje również na to, że niebawem doczekamy się zapowiedzi kontynuacji Titanfalla. Elektronicy podpisali bowiem umowę wydawniczą z Resprawn Entertainment.


W trakcie konferencji gdzie przedstawiono powyższe informacje, EA odniosło się również do wyników finansowych. Przychody za rok fiskalny wynosiły około 3,6 mld dolarów, co daje nieco gorszy wynik niż w 2013 r. (spadek wynosił w przybliżeniu 0,2 mld dolarów).

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

4 Shares
Share4
+1
Tweet