Nowy FPS na pierwszym wideo. Ostra walka i niepokojący finał filmiku

White-Desert
Newsy PC

Studio PolyDream pochwaliło się pierwszymi urywkami rozgrywki z nadchodzącej gry White Desert. Po obejrzeniu trailera nie mogę doczekać się premiery, lecz do tej niestety bardzo daleko.

White Desert to gra AA, która powstaje pod skrzydłami niezależnego studia PolyDream. Choć nie będzie to tytuł najwyższego formatu, to może nas pozytywnie zaskoczyć. Szkoda tylko, że zrobi to najpewniej w 2026 roku, bo na wtedy planowana jest premiera shootera.

Poniżej zobaczycie pierwszy gameplay trailer z White Desert, lecz nie prezentuje on oczywiście ostatecznego “kształtu” produkcji. To materiał pre-alpha, zatem dużo może się jeszcze zmienić na placu boju. Jednak już teraz możemy spojrzeć, w którym kierunku to zmierza i wydaje się, że w całkiem przyzwoitym.

White Desert obiecuje dużo, lecz co z tego wyjdzie?

Deweloper pisze o White Desert następująco: Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez świat, w którym skradanie się, akcja i rozwiązywanie zagadek łączą się w zapierającej dech w piersiach harmonii. W opisie filmiku czytamy również, że dostaniemy narracyjną rozgrywkę jak żadna inna, pełną intryg i niebezpieczeństw. Ponadto padły tak wzniosłe zwroty jak ewolucja gier i oszałamiające środowiska. No cóż… niejeden gniot zachwalano przed premierą w ten sposób. Ale, żebyście mnie dobrze zrozumieli, oglądając trailer wcale nie twierdzę, że szykuje się gra poniżej średniej. Mam nadzieję, że otrzymamy naprawdę solidnego FPS-a.

Filmik pokazuje sporo urywków walki, widać zniszczalne środowisko i bardzo dobrze odwzorowane warunki pogodowe. Burze z piorunami czy potężny wiatr wyglądają zacnie. Przez cały materiał widzimy piaszczyste scenerie i dopiero w ostatnich sekundach filmiku klimat robi się ciężki i mroźny. Ciekawy jest również koniec filmiku, na którym bohater opowiada swój koszmar. Ostatnie dźwięki wprowadzają niepokój i jeszcze bardziej wzniecają ciekawość. No cóż, czekamy na kolejne informacje od studia PolyDream.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij: