Pierwsze szczegóły na temat następcy Nintendo Switch. Konsola może zadebiutować niebawem

Nintendo Switch 2 i dwie wersje konsoli
Newsy Switch

Nintendo Switch ma podobno już w 2024 roku dostać swojego spadkobiercę. Źródła serwisu VGC ujawniły pierwsze informacje o potencjalnej konsoli.

Nintendo Switch to bezsprzecznie gigantyczny sukces i niezwykle istotna konsola, która szturmem zdobyła wiele rynków na świecie. “Wielkie N” ma się więc z czego cieszyć i robi tak już od przeszło sześciu lat. Klasyczny cykl życia jednej konsoli to około pięciu lat, więc wypadałoby, aby Nintendo zajęło się nowym sprzętem. Przecieków na temat Switcha 2 (czy jakkolwiek będzie nazwany) było już mnóstwo. Teraz jednak o zakulisowych informacjach donosi serwis VGC powołując się na własne źródła.

Według wielu osób znających plany Nintendo dotyczące konsol nowej generacji, firma prawdopodobnie wyda nowy sprzęt w drugiej połowie 2024 roku, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość zapasów dostępnych pierwszego dnia i uniknąć tego rodzaju niedoborów, jakie zaobserwowano w przypadku PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

– informuje redakcja serwisu

Nintendo Switch 2 w 2024 roku

Japoński gigant chyba zdaje sobie sprawę z istnej katastrofy, jakiej doświadczyli gracze tak długo czekający na premierę choćby PS5, którzy nie mogli od razu zaopatrzyć się w swój egzemplarz i planuje tego uniknąć. Z pewnością Nintendo wie też, że może liczyć na sukces, skoro sam Switch w ciągu swojego życia sprzedał się w oszałamiającej liczbie 125 mln sztuk. Co ciekawe, w ostatnich miesiącach widać wyraźny trend spadkowy.

Docelowa premiera pokrywa się z ostatnim raportem od Nikkei, co sugeruje, że faktycznie musi być w tym ziarno prawdy. Wiele szczegółów na temat samego sprzętu nie jest znanych. Podobno znów mamy mieć do czynienia z hybrydową konsolą, którą podłączymy do telewizora lub zabierzemy ze sobą w podróż. Co ciekawe, Switch 2 “może zostać wprowadzony na rynek z ekranem LCD, zamiast bardziej premium OLED, w celu obniżenia kosztów”. Nie brzmi to dobrze. Z drugiej strony Nintendo zdaje sobie sprawę z tego, że gracze oczekują gier wyższej jakości. Właśnie na tym aspekcie zamierza się skupić.

Źródła VGC twierdzą także, że gry dostępne będą na kartridżach, być może podobnych do tych z aktualnej wersji Switcha. Nie wiadomo jednak, czy będzie wsteczna kompatybilność. Gigant chce “przenieść jak najwięcej z ponad 100-milionowej bazy użytkowników Switcha na swój następny system, chociaż niektórzy wydawcy zewnętrzni wyrazili obawy, że starsze wsparcie dla gier Switch może negatywnie wpłynąć na sprzedaż tytułów nowej generacji”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie