Nintendo Switch debiutuje na żywo w The Jimmy Fallon Show

nintendo-switch-jimmy-fallon
Filmiki z gier Newsy Switch

Nowa konsola Nintendo po raz pierwszy w akcji.

Wczoraj szef amerykańskiego oddziału Nintendo Reggie Fils-Aime pojawił się w jednym z najpopularniejszych talk-show na świecie – The Jimmy Fallon Show. Pokazał on w trakcie programu nie tylko Super Mario Run, ale także Nintendo Switch. To pierwszy taki pokaz nowe konsoli japońskiego giganta. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć, jak sprzęt spisuje się w akcji na przykładzie Zelda: Breath of the Wild.

Produkcję pokazywał zarówno Fils-Aime, jak i Jimmy Fallon, któremu dane było zapoznać się z bliska ze Switchem. W trakcie prezentacji zobaczyliśmy, w jaki sposób sprzęt zmienia się z konsoli stacjonarnej w mobilną.

Prezentacja w trakcie The Jimmy Fallon Show może potwierdzać tezę szefa marki PlayStation Shuhei Yoshidy, który niedawno stwierdził, że Nintendo adresuje swój sprzęt przede wszystkim do niedzielnych graczy. Nie da się ukryć, że pokaz w trakcie najpopularniejszego amerykańskiego talk-show, właśnie w taką grupę celuje.

Szef marki PlayStation wypowiedział się na temat Nintendo Switch

Nintendo już w pierwszym kwartale przyszłego roku wypuści na rynek całkiem nową konsolę o nazwie Switch. To konstrukcja, która łączy zalety grania na dużym telewizorze jak i w podróży. Co na temat sprzętu sądzi jeden z branżowych konkurentów Nintendo, a dokładnie szef marki PlayStation Shuhei Yoshida? Według niego to bardzo unikatowy system.

To interesujące, że zaprojektowali system do pracy z konwencjonalnymi grami pod względem rozgrywki i sterowania. Sądzę więc, że jest dobry dla niedzielnych graczy i ich przekaz marketingowy właśnie na tym się koncentruje – podkreśla Yoshida w wywiadzie dla DigitalSpy.

Warto tutaj dodać, że szef PlayStation użył dokładnie sformułowania core gamer, co w wolnym tłumaczeniu oznacza niedzielnego gracza, ale niekoniecznie w sensie negatywnych. Chodzi po prostu o osoby, które nie grają często i długo, ale jednocześnie znają się na grach. Ponadto Yoshida dodaje, że jego zdaniem Nintendo pokryje nowy rynek dla siebie samego, co pokazuje, że nie do końca traktuje Switch jako konkurenta dla PlayStation 4, a raczej konsolę, która uzupełni rynkową ofertę.

Co ciekawe, w bardzo zbliżonym tonie na temat Nintendo Switch wypowiedział się kilka tygodni temu szef marki Xbox Phil Spencer. Był on pod wrażeniem zdolności Nintendo do pokazania śmiałej wizji, którą chce dostarczyć.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie