Nintendo Switch 2 w dwóch wersjach i cenach. Będzie wersja cyfrowa konsoli

Nintendo Switch 2 i dwie wersje konsoli
Newsy Switch

Już w przyszłym roku na rynku zadebiutować ma nowa konsola od japońskiej firmy. Plotka głosi, że Nintendo Switch 2 oferowane będzie w standardowym modelu cenowym. Do zakupu mają być dostępne dwie wersje konsoli, choć tańsza zaoferuje dostęp tylko do cyfrowych wersji gier.

Nintendo Switch jest z nami od 2017 roku i sprzęt ten nadal pełen jest życia oraz nowych gier. Twórcy zapowiedzieli, że tytuły na japońskie urządzenie mają być wydawane do 2025 roku, a może i dłużej. To świetna wiadomość dla posiadaczy konsoli, choć większość z nas i tak czeka na jej następcę. Ten ma ukazać się już w przyszłym roku. Co ciekawe, Nintendo Switch 2 ma być wydane w dwóch wariantach. Droższy to standardowa konsola, tańszy ma pozwolić na zabawę jedynie z tytułami cyfrowymi. Coś jak w przypadku Xbox Series X i S.

Standardowa wersja Switcha 2 (to oczywiście nazwa robocza) ma kosztować 449 dolarów. Będziemy mieć do czynienia ze zwykłym urządzeniem obsługującym nośniki danych. Drugi wariant jest tańszy. Według plotek zapłacimy za niego 399 dolarów, a niższa cena oznacza brak obsługi fizycznych kopii gier. Tak jak w przypadku Xbox Series S, to urządzenie pozwoli na zabawę z grami w edycjach cyfrowych.

Gracze będą mieli zatem wybór, czy chcą dopłacić i uruchamiać fizyczne kopie gier, czy zaoszczędzić i skupić się na cyfrowych usługach. Nie wiadomo jednak, czy konsole będą różnić się wydajnością. Z oczywistych względów sytuacja ta jest podobna do tej z obozu Microsoftu. Choć gry wychodzą jednocześnie na Xbox Series X i S, to tańsza konsola oferuje mniejszą moc obliczeniową. Objawia się to w dostępnych rozdzielczościach czy liczbie wyświetlanych klatek.

Co ciekawe, niejako potwierdzono też premierę nowej konsoli od Nintendo. Ta malałaby zadebiutować w okolicach 24 września przyszłego roku. To idealnie pokrywa się z zapowiedziami, jakoby nowy sprzęt Nintendo był zaplanowany na drugą połowę 2024 roku.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie