Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nier Replicant – poznaliśmy datę premiery i platformy docelowe remastera

Nier Replicant otrzymało nowy zwiastun z okazji Tokyo Game Show 2020. Poznaliśmy też platformy docelowe i datę premiery remastera świetnej gry z 2010 roku. 

Pierwszy dzień tegorocznego Tokyo Game Show za nami. Wczorajsza konferencja Square Enix przyniosła nam między innymi nowy zwiastun odświeżenia pierwszego Nier, które zadebiutuje w przyszłym roku.

Konkretną datę wypuszczenia remastera ustalono na 23 kwietnia. Co ciekawe, gra pojawi się jedynie na Steam, PlayStation 4 i Xbox One. Wydawca nie wspomniał nic o wydaniu produkcji na nachodzącej generacji konsol, więc kto wie, może posiadacze PS5 i Xbox Series X lub Series S doczekają się zbiorczego wydania gry wraz z Nier: Automata?

Kontrowersyjna decyzja może być też spowodowana dość przestarzałą oprawą tytułu. Square Enix najpewniej chce wejść w nową generację pełną parą i oferować starsze produkcje jedynie w ramach wstecznej kompatybilności, co i tak by się opłaciło. W przypadku wersji na mocniejsze konsole twórcy musieliby wzbogacić grę o kolejne ulepszenia, na co najprawdopodobniej nie starczy już czasu i pieniędzy przeznaczonych na projekt.

Poniższy zwiastun prezentuje kilka odświeżonych lokacji, które powinny być znane osobom obeznanym z pierwowzorem. W tle przygrywa oczywiście fenomenalna ścieżka dźwiękowa, z której słynie seria Nier.

Pod trailerem znajdziecie materiał prezentujący Nier Replicant w akcji. Choć gra prezentuje się dużo ładniej niż dekadę temu, to wciąż czuć w niej ducha oryginału.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się