Niekończąca się opowieść – kultowy film z 1984 powróci jako reboot, ale nie będzie pojedynczym filmem. Co to znaczy?

niekończąca się opowieść reboot
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Niekończąca się opowieść to kultowy film z 1984 roku, który bazuje na równie kultowej powieści Michaela Endego. Jak się okazuje, do kin w najbliższej przyszłości trafi reboot produkcji.

Jak się okazuje, do kin trafi seria aktorskich filmów na bazie powieści Niekończąca się opowieść. W zasadzie powieść ta została już przeniesiona na wielki ekran w 1984 roku, jednak tym razem będziemy mieli do czynienia z serią filmów, nie zaś z jednym. Już przed dwoma laty mówiono o tym, że prawa do nowej adaptacji otrzyma któraś z platform streamingowych. Dziś jednak wiadomo, że całość przygotowana przez Michael Ende Productions oraz See-Saw Films trafi do kin. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie. Wiadomo natomiast, że producentami filmów będą Iain Canning i Emile Sherman z See-Saw Films oraz Roman Hocke oraz Ralph Gassmann z Michael Ende Productions. Producentem wykonawczym każdego z filmów mają być z kolei Lorenzo De Maio, Wolf-Dieter Von Gronau, Simon Gillis i Helen Gregory.

Niekończąca się opowieść to coś więcej niż historia. To historia wszystkich historii, ponieważ podróż Atréju i Bastiana w fantastycznym świecie, uzmysławia nam jaką moc w rzeczywistości ma siła opowieści w naszych życiach, którą obrazujemy w różnych formach i kształtach. Bez tych opowieści nie byłoby indywidualizmu, osobowości i sensu życia. Chcemy przetransformować tą unikatową historię w wielkie, kinowe doświadczenie dla szerokiej publiczności. Mamy szczęście, że See-Saw Films jest u naszego boku przy tym przedsięwzięciu.

Roman Hocke – producent

Niekończąca się opowieść z 1984 roku – o czym był film?

“Niekończąca się opowieść” to klasyczny film fantasy z 1984 roku, reżyserowany przez Wolfganga Petersena, oparty na powieści Michaela Endego. Fabuła skupia się na chłopcu o imieniu Bastian, który ucieka przed szkolnymi prześladowaniami do antykwariatu, gdzie znajduje tajemniczą księgę zatytułowaną “Niekończąca się opowieść”. Wkrótce po rozpoczęciu lektury, Bastian wciągany jest do magicznego świata Fantazji, gdzie spotyka różnorodne istoty, w tym białego konia Falkora i wojowniczą Atreyu. Jednym z kluczowych przesłań filmu jest siła ludzkiej wyobraźni i jej zdolność do kształtowania rzeczywistości. Bastian, poprzez podróż w świat Fantazji, odkrywa moc swojej wyobraźni, która pomaga mu pokonać własne lęki i przezwyciężyć przeciwności losu. “Niekończąca się opowieść” to film, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych swoją magią i uniwersalnym przesłaniem. Jego wpływ na popkulturę jest trwały, a jego przesłanie o sile wyobraźni nieustannie inspiruje. Nic dziwnego, że zdecydowano się na ponowne podejście do tytułu, tak aby trafił on do kolejnych pokoleń widzów na całym świecie. Obecnie kultowy film z lat 80-tych można obejżeć m.in. na Amazon Prime Video.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie