Dlaczego Nicolas Cage grał też w słabszych filmach? Powody są prozaiczne – i ludzkie

Nicolas Cage w filmie Piekielna zemsta
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy

Nicolas Cage przez lata dorobił się łatki aktora, który nagminnie marnuje talent na słabe filmy. Okazuje się jednak, że miał ku temu swoje powody.

I to powody proste, prozaiczne, a przede wszystkim – ludzkie. W niedawnej rozmowie z magazynem GQ Cage wyjawił, że przez lata usiłował spłacić długi. To z tego względu przyjmował każdą rolę, jaka się nawinęła; wbrew radom przyjaciół nie chciał bowiem ogłosić bankructwa. Aktor uważa jednak, że niestety to z tego względu przestał w pewnym momencie otrzymywać „ambitniejsze” role; łatka uniemożliwiła m.in. nakręcenie kontynuacji serii Skarb narodów:

„Telefon przestał dzwonić. Zastanawiałem się: <<Co to znaczy, że nie kręcimy Skarbu narodów 3? Minęło 14 lat. Dlaczego nie?>> Cóż, Uczeń czarnoksiężnika nie wyszedł, bilety na Ghost Ridera się nie sprzedawały. Piekielna zemsta przeszła bez echa.

Aktor dodał, że negatywny odbiór jego gry był nieporozumieniem, bo – choć same filmy nie były dobre – starał się dać w nich z siebie jak najwięcej:

„Kiedy kręciłem cztery filmy rocznie, wszystkie w tym samym czasie, ciągle znajdowałem w nich powód, żeby dać z siebie wszystko. Żaden z nich nie wyszedł. Niektóre były świetne, jak Mandy, ale większość z nich nie wyszła. Ale nigdy nie poszedłem na łatwiznę. Wyszło z tego nieporozumienie, że po prostu to robię i się nie staram. Starałem się.”

Co dalej z karierą Nicolasa Cage’a?

Magazyn GQ wspomina, że aktor spłacił wszystkie swoje długi półtora roku temu. Pomógł mu w tym podpisany po czterech próbach kontrakt na film Nieznośny ciężar wielkiego talentu. Film zapowiada się doskonale i jak do tej pory otrzymał świetne recenzje. Nie jest to jednak pierwsza oznaka tego, że Nicolas Cage wreszcie odbija się od dna. Z dobrym przyjęciem spotkała się również zeszłoroczna premiera, czyli Świnia Michaela Sarnoskiego. Krytycy docenili tu nie tylko doskonały debiut młodego reżysera, ale także samą kreację Nicolasa Cage’a w roli mężczyzny, który za wszelką cenę chce odzyskać ukochaną świnkę kunekune.

Wspomniany już Nieznośny ciężar wielkiego talentu zadebiutuje w polskich kinach 22 kwietnia 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie