Oczekiwany hicior już dostępny na Netflix. Premiera nowego filmu

Oczekiwany hicior już dostępny na Netflix. Premiera nowego filmu
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

Nowy film na Netflix już dostępny i jest to kolejna wielka premiera produkcji oryginalnej platformy. Fani fantasy mogą zacierać ręce na myśl o seansie Damy!

“Dama” nie brzmi może jak idealny tytuł filmu fantasy, ale mamy tu wszystko, czego dusza fanów gatunku potrzebuje – księżniczki, królestwa, smoki. I nie, nie jest to przy tym nowy film Disneya.

Netflix z wielką premierą na weekend

Jeśli już zapoznaliście się z naszym tekstem o najciekawszych premierach na weekend, zapewne wiecie, że Netflix oferuje od dzisiaj dostęp do swojej nowej produkcji oryginalnej. Film Dama nie jest przy tym jakoś szczególnie reklamowany, a wielka szkoda. Może i nie zdobył jak na razie serc krytyków, ale fani fantasy i tak powinni go obejrzeć. W końcu dziś rzadko zdarzają się nowe pozycje w tym gatunku!

Dama opowiada historię “posłusznej damy”, która zgadza się na wyjście za mąż za przystojnego księcia. Brzmi jak baśń, ale po części staje się horrorem, gdy okazuje się, że cała królewska rodzina kryje straszny sekret, a tytułowa bohaterka będzie musiała walczyć ze… smokiem. Brzmi jak odwrócony pomysł o księżniczkach strzeżonych przez smoka i po części tak właśnie jest. Niemniej zwiastun zapowiada solidną produkcję.

Inne zdanie mają jednak krytycy na Rotten Tomatoes. Obraz zdobył jedynie 57% pozytywnych ocen. Wydaje się więc, że to typowy “średniak” ze zmarnowanym potencjałem, ale być może jednak warto dać mu szansę? W końcu w głównej roli ujrzymy znaną ze Stranger Things Millie Bobby Brown, a cały film wydaje się idealnym seansem dla fanów dark fantasy. Na ten moment Dama ma dość wysoką ocenę w serwisie IMDb, lecz mowa jedynie o niespełna 80 notach. Także to mało miarodajne źródło informacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie