Wielki hit zmierza na PS5 i staje się darmowy. Gracze z PS Plus dostaną specjalną paczkę

Naraka: Bladepoint zmierza na PS5 i staje się w pełni darmowe
Mobile Newsy PC PS5 Xbox Series XOne

Już 13 lipca Naraka: Bladepoint ukaże się na PS5. Jednocześnie gra stanie się w pełni free-to-play na każdej platformie. Posiadacze Plusa dostaną za to specjalne prezenty.

Nie wiem, czy Naraka traci graczy, czy może ci postanowili wydawać na tytuł za mało, ale twórcy zdecydowali o udostępnieniu gry dla każdego bez opłat. Zbiega się to jednocześnie z premierą konwersji na PS5. Od 13 lipca zagrają więc posiadacze konsoli PlayStation, a wraz z graczami na PC, Xbox Series X i S oraz XOne nie będą musieli też płacić za grę.

Będą za to mogli płacić, o ile najdzie ich taka ochota. Deweloperzy oczywiście nie zamierzają zrezygnować z mikropłatności, ale te dotyczą przede wszystkim przedmiotów kosmetycznych. W końcu jest to popularna (i swego czasu naprawdę hitowa) gra battle royale dla 60 graczy osadzona na wyspie Morus. Tym razem główny akcent rozgrywki postawiono na inspirowaną serią Devil May Cry walkę orężem, ale i skakanie oraz wspinanie. Jest więc co robić, a dodając do tego sporo przedmiotów od odblokowania, różne postacie ze specjalnymi umiejętnościami i parę ciekawych broni, mamy sporo godzin rozrywki.

Gracze, którzy kupili tytuł wcześniej, dostaną parę dodatkowych przedmiotów. Chodzi m.in. o ekskluzywną skórkę, zestaw skrzynek do otwarcia czy złote monety. Jeżeli kupicie grę teraz, po przejściu na free-to-play też otrzymacie te bonusy. “Darmowi” gracze będą jednak limitowani względem udzielania się na czacie gry (20 level) i w grach rankingowych (po 50. levelu).

Twórcy wyjaśnili, że do rozgrywki nie potrzeba PS Plus. Posiadacze abonamentu “otrzymają specjalny zestaw przedmiotów i ekskluzywny przedmiot kosmetyczny” do Naraka: Bladepoint. Brzmi dobrze! Pamiętajcie, że darmowe przedmioty do gry da się zdobyć też w Amazon Prime Gaming.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie