Oto najpopularniejsze gry początku 2022 roku. Dominują hity sprzed lat

Call of Duty Vanguard - Sergeant Richard Webb - PG
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

NPD Group ujawniło najpopularniejsze gry pierwszego kwartału 2022 roku w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, sporą część listy zajmują produkcje, które ukazały się kilka lat temu.

W zestawieniu brakuje również paru bardzo popularnych pozycji, w tym Elden Ring, Rocket League, World of Warcraft czy Skyrim – wszystkie te tytuły uplasowały się poza pierwszą dziesiątką.

Oto najpopularniejsze gry pierwszego kwartału 2022 roku w USA posortowane według roku premiery:

Nic dziwnego, że Minecraft, Grand Theft Auto V (a raczej Online), The Sims 4 i Fortnite figurują na takiej liście. Wszystkie te gry gromadziły mocno zaangażowaną społeczność na przestrzeni lat i nawet jeśli z czasem tracą weteranów rozgrywki, ich miejsce zajmują nowi gracze. To hity, które zapewne będą górować nad konkurencją jeszcze przez wiele lat.

Dalsza część listy nie jest wielkim zaskoczeniem. Among Us, Call of Duty: Warzone oraz Animal Crossing: New Horizons to gry, które zdobyły sporą popularność w ciągu ostatnich paru lat i radzą sobie z jej utrzymaniem. Madden NFL 22, Call of Duty: Vanguard i NBA 2K22 to z kolei odsłony serii, które co roku podbijają rynek.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie