Gracze wybrali. Oto najlepsze gry na PS5, w które trzeba zagrać

PS5 z trzema grami (GoW Ragnarok, TLoU Part I i więcej) za 2300 zł
Newsy PS5

Sony przedstawia najlepsze gry na PS5 zdaniem graczy. Użytkownicy konsoli wybrali najciekawsze pozycje, które polecają nowym graczom.

Sony ponownie chwali się, że PlayStation 5 jest zdecydowanie lepiej dostępne niż wcześniej i problemy powinny się już skończyć. Warto jednak pamiętać, że niebawem powinniśmy doczekać się ujawnienia nowej wersji sprzętu, która jednak niekoniecznie będzie edycją Slim. Do tej pory, o ile posiadamy konsolę, warto zagrać w parę wyjątkowo docenionych pozycji. W jakie konkretnie?

Odpowiedzi na to pytanie dostarcza nam samo PlayStation na swoim blogu. Niedawno zakończono ankietę, w której gracze wybierali najciekawsze pozycje dostępne do ogrania na current-genowym sprzęcie. I choć znajdziemy tu dość sporo pozycji multiplatformowych, pojawiły się również najważniejsze exclusive’y od studiów Sony. Tytuły wybrali sami gracze z myślą o tym, które gry poleciliby dla nowych użytkowników.

Najlepsze wykorzystanie kontrolera DualSense:

  • Wygrana: Astro’s Playroom
  • Wyróżnienia: Horizon Forbidden West, God of War Ragnarök, Ratchet & Clank: Rift Apart

Najlepsza gra indie na PS5:

  • Wygrana: Stray
  • Wyróżnienia: Hades, SIFU, Kena: Bridge of Spirits

Pokaz mocy graficznej na PS5:

  • Wygrana: God of War Ragnarok
  • Wyróżnienia: Horizon Forbidden West, The Last of Us Part I, Elden Ring

Co z kolei z najlepszą grą dostępna obecnie na PlayStation 5? Zaskoczenia w tym nie ma, bo ponownie mowa o pozycji, która już wcześniej zajęła w głosowaniu Sony pierwsze miejsce w zestawieniu na najlepsze gry minionego roku. Jest to, rzecz jasna, God of War Ragnarok.

Najlepsza gra na PS5:

  • Wygrana: God of War Ragnarok
  • Wyróżnienia: Elden Ring, Horizon Forbidden West, Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Całe głosowanie pokazuje tak naprawdę jedną, bardzo ważną rzecz – brak premier. Do tej pory ani Sony, ani Microsoft nie uspokoiły nas premierami czy zapowiedziami. Jasne, mamy choćby wybranego GoW’a czy świetne Horizon, ale w najbliższych miesiącach w zasadzie nie wiemy, czego oczekiwać. Rozwiązaniem powinno być oczekiwane PlayStation Showcase, bo ostatnie State of Play okazało się co najwyżej średnie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie