Na taki dodatek do Watch Dogs czekamy. Rozegra się w najniebezpieczniejszym miejscu USA

Ubisoft chce przenieść nas do miasta, które słynie z najwyższej przestępczości w Stanach Zjednoczonych.

Oficjalne konto Watch Dogs na Twitterze powitało nas tajemniczą grafiką. Według umieszczonej na niej wiadomości w 2012 roku w mieście Camden (stan New Jersey) zanotowano najwyższy wskaźnik przestępczości na całym terenie USA. Rząd postanowił więc odpalić program całodobowego monitoringu.

O ile pierwsza część z informacji pokrywa się z prawdą (w Cameden naprawdę jest niebezpiecznie!), druga to już wirtualne mrzonki, nawiązujące do znanego z Watch Dogs  systemu ctOS.

Jeden z czytelników Twittera zapytał pod wspomnianą grafiką, czy oznacza ona nadejście DLC. Padła wówczas odpowiedź z oficjalnego konta Watch Dogs: Już tej jesieni!

Fani Aiden’a Pearcea mogą zatem zacierać ręce, ponieważ wygląda na to, że nie skończy się jedynie kilku dodatkowych misji, jak poprzednio, lecz dostaniemy całkowicie nową mapę, jaką będzie wspomniane Cameden.

Na pewno nie będzie to przyjazny teren. Camden jest jednym z najbiedniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Około 40 proc. mieszkańców żyje tam poniżej granicy ubóstwa. Sześć lat temu odnotowało w Cameden najwyższy wskaźnik przestępczości w kraju (2333 brutalnych przestępstw na 100 tys. mieszkańców).

Watch-Dogs-DLC

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.