Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Mortal Kombat 11 jednak bez cross-play na PC?

Gracze PC wczoraj świętowali cross-play ogłoszony w trailerze Mortal Kombat 11. Niestety ich radość trwała tylko chwilę.

Ed Boon i NetherRealm rozbili bank potwierdzając udział Rambo, Raina i Mileeny w Mortal Kombat 11. Kombat Pack 2 z pewnością wprowadzi trochę zamieszania w karcie wojowników i możliwe, że zmieni się ranking dla najlepszych postaci.

Aczkolwiek chyba ważniejszą informacją dla wszystkich graczy, było ogłoszenie wersji MK 11 Ultimate na konsole PS5 i Xbox X. Dzięki obsłudze HDR i 4K będzie o wiele ładniejsza. Natomiast największą bombą był zapowiedziany cross-play i cross-gen. W założeniu ma to umożliwić rywalizację wszystkich graczom, korzystających z różnych generacji urządzeń.

I to właśnie ten cross-play zrobił wczoraj furorę, bo to oznaczałoby stworzenie wspólnej punktacji i hierarchii bez podziału na platformy. Zyskały by też regionalne i międzynarodowe turnieje przeprowadzane online. Tak się jednak nie stanie, bo dziś przedstawiciele studia powiedzieli, że na początku cross-play uwzględni tylko konsole PS5 i Xbox.

Cross-play jest obecnie obsługiwany na PS4 i Xbox One. Wsparcie dla PS5 i Xbox Series X | S będzie dostępne 17 listopada wraz z wydaniem Mortal Kombat 11 Ultimate.

Niby jeszcze nic straconego dla graczy PC, ale nie wiadomo, czy w przyszłości w ogóle będzie możliwe dodanie PC do puli platform, które wspierają nową funkcję. A jeśli już, to jak długo będzie trzeba na to czekać? Na osłodę pecetowcy będą mogli bezpłatnie pobrać aktualizację poprawiającą wrażenia wizualne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się