Minecraft – wymagania sprzętowe wersji na PC. Minimalne i zalecane

1 komentarz

Wymagania sprzętowe gry Minecraft na PC. Konfiguracja, wymagania minimalne i zalecane, a także szczegóły odnośnie procesora i karty graficznej.

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, której wymagana sprzętowe są bardzo niskie. Produkcja jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców, dzięki prostej grafice, niewymagającej mocnego komputera.

Wymagania sprzętowe Minecraft można podzielić na minimalne oraz rekomendowane. Gra, którą można pobrać z oficjalnej strony producenta, może działać niemal na każdym komputerze, nawet kilkuletnim. Wystarczy do tego procesor Pentium 4 o częstotliwości 2.6 GHz oraz karta graficzna z pamięcią 128 MB RAM.

Minecraft wymagania sprzętowe – minimalne:

  • Procesor: Intel P4/NetBurst lub odpowiednik AMD K7;
  • Karta graficzna: obsługująca OpenGL w wersji 1.4 lub nowszej;
  • Pamięć RAM: 256 MB;
  • System: Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Minecraft wymagania sprzętowe – zalecane:

  • Procesor: Pentium 4 2.6 GHz lub podobny od AMD;
  • Karta graficzna: posiadająca minimum 128 MB RAM (GeForce 6600 lub lepsza);
  • Pamięć RAM: 4 GB;
  • System: Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10..

Wymagania sprzętowe Minecraft w kategorii minimalne, pozwalają na dość płynną rozgrywkę nawet na starszym sprzęcie lub laptopie. Gra potrzebuje wyłącznie procesora na poziomie Pentium 4 oraz kartę graficzną z obsługą OpenGL, może być również zintegrowana.

Chcą jednak cieszyć się grą w wyższej rozdzielczości, należy spojrzeć na wymagania sprzętowe gry Minecraft w kategorii rekomendowane. W takim przypadku potrzebny będzie mocniejszy procesor oraz karta graficzna z minimum 128 MB RAM. Najlepiej jeśli karta graficzna nie będzie zintegrowana, co zwykle zdarza się w przypadku laptopów.

Minecraft w wersji na PC działa nie tylko na najnowszych systemach operacyjnych. Do uruchomienia gry wystarczy nawet Windows XP. Warto jednak dodać, że nie jest on już wspierany przez firmę Microsoft, jeśli chodzi o aktualizację zabezpieczeń.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się