Darmowy DOOM zachwycił już miliony graczy. Wielki sukces gry

Mighty DOOM zachwycił miliony graczy na całym świecie. Wielki sukces
Mobile Newsy

Mighty DOOM jednak okazał się kolejnym sporym hitem. Gracze martwili się o tę poboczną grę mobilną, ale niesłusznie – jest hit i to naprawdę niezły.

DOOM, a później i DOOM Eternal okazały się wielkimi hitami i nie ma się co dziwić. Bethesda wydała na rynek godne legendy wskrzeszenie serii, choć wielu zastanawiało się, czy nie lepiej byłoby postawić na anulowany pomysł. Mimo wszystko odejście od klimatów horroru na rzecz radosnej masakry piekielnych sług się opłaciło. Problem w tym, że do tej pory nie usłyszeliśmy nic o możliwej kontynuacji.

I to akurat się nie zmieniło, choć jakiś czas temu wyszedł spin-off serii. Ten jest zupełnie inny od tego, co znamy. Tym razem przyjdzie nam walczyć w perspektywie izometrycznej, a Mighty DOOM, bo tak się nazywa produkcja, jest klasycznym top-down shooterem. Do tego weterani “dużych” odsłon byli niepocieszeni oprawą wizualną. Stylizowana, nieco “kreskówkowa” grafika na pierwszy rzut oka nie pasują do tej marki. Okazuje się, że nie było potrzeby się zamartwiać, bo gracze nie tylko na grę się rzucili, ale również przyjęli ją bardzo pozytywnie.

Jak donosi Klobrille na Twitterze, mobilny spin-off serii stał się wielkim hitem. Obecnie gra cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że jest numerem 1. na listach Play Store i AppStore. Chodzi tu jednak o gry dostępne w formule free-to-play.

Na urządzeniach iOS gra cieszy się oceną na poziomie 4,9, czyli mówimy o nocie niemal maksymalnej. Na Androidzie jest nieznacznie gorzej, ale i tak wspaniale – średnia użytkowników to 4,6. Jest bardzo wysoko, a gracze oprócz wciągającej zabawy chwalą m.in. nienachalne mikropłatności. Z własnego doświadczenia jestem jednak w stanie stwierdzić, że choć faktycznie nie są nachalne, to i nie ma o jakoś szczególnej ich opcjonalności. W każdym razie wygląda na to, że warto się grą zainteresować.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie