Microsoft zwolnił 1900 osób, i osiągnął historyczną wartość 3 bilionów dolarów

Microsoft
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Dopiero co informowaliśmy was o gigantycznych zwolnieniach poczynionych przez Microsoft, a teraz czas na wieści o kolejnym rekordzie. Najnowsza wycena rynkowa firmy jest na najwyższym poziomie w historii. Oznacza to, że amerykański gigant jest w tym momencie wart aż 3 biliony dolarów. To druga firma w historii, która zdołała osiągnąć tak wysoki pułap.

Microsoft jest wart 3 biliony dolarów

Biliony, nie miliardy — to nie pomyłka, tylko faktyczna wartość firmy Microsoft, która została osiągnięta w miniony czwartek. To dość ironiczne, bo akurat tego dnia doszło do masowych zwolnień. Na skutek decyzji osób zarządzających, z firmą (a także podległymi spółkami) pożegnało się aż 1900 pracowników. Dla jednych był to przykry dzień końca pracy, dla innych ogromny powód do świętowania. Taka wycena to rekord i pułap, który osiągają jedynie nieliczni.

Nawet bardzo nieliczni, bo Microsoft to dopiero druga firma w historii (po Apple), która zanotowała taką wartość. Warto pamiętać, że ta wycena dotyczy nie tylko poszczególnych marek (jak Xbox), ale całości firmy. A ta ma w swoim portfolio naprawdę dużo. Mowa przecież o technologicznym gigancie, który w ostatnich latach nabywał nie tylko Activision Blizzard, lecz także GitHub, LinkedIn czy zainwestował w OpenAI, odpowiadające choćby za ChatGPT.

Nas interesuje jednak gaming i to na tym aspekcie postanowimy się teraz skupić. Co ostatnie wydarzenia oznaczają dla marki Xbox, gier wideo i usług, jak choćby Xbox Game Pass? Jak podaje Phil Spencer, ostatnie zmiany mają zagwarantować nie tylko przestrzeń do tworzenia gier, ale także inwestowania w obszary, które pomogą rozwijać strategię firmy. Plany są ambitne, bo mowa o dalszym rozwijaniu grania w chmurze, czy rozpowszechniania usług abonamentowych na cały świat.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie