Microsoft Surface Go. Cena i data premiery

Nowy Surface może sporo namieszać.

Microsoft wprowadza na rynek nowy komputer Surface Go. To najbardziej kompaktowe, mobilne i przystępne cenowo urządzenie z rodziny Surface w historii tego produktu. Sugerowane ceny detaliczne zaczynają się od 1999 zł. Surface Go można już zamawiać w przedsprzedaży w Polsce. Do pierwszych użytkowników komputery trafią 28 sierpnia.

Zespół inżynierów Microsoft projektujący Surface przywiązuje wielką wagę do tego, aby dopasować te urządzenia do dynamicznego stylu życia i osiągnąć złoty środek między wydajnością i wszechstronnością, a formą i funkcją. Produkty Microsoft zostały zaprojektowane z myślą o tym, jak dzisiaj żyjemy i pracujemy. Jesteśmy wielozadaniowi, więc takie też powinny być nowe komputery.

Dzisiejsze komputery powinny nie tylko nadążać za dzisiejszym tempem życia i natłokiem działań oraz obowiązków, które mamy na głowie, lecz również cechować się lekkością i mobilnością. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami, studentami, fotografami-amatorami czy też pracujemy w branży nowych technologii. I w tym tkwi sedno pomysłu na projekt Surface Go. To najmniejszy, najlżejszy, najbardziej mobilny i jednocześnie najtańszy Surface w historii.

Surface Go to wydajność zminiaturyzowana do rozmiarów 10-calowego urządzenia: nowy komputer Microsoft waży niespełna 0,5 kg i mierzy 8,3 mm w najszerszym miejscu obudowy. Urządzenie napędzane jest procesorem Intel Pentium Gold 4415Y 7. generacji. Przy jego projektowaniu inżynierowie Microsoft ściśle współpracowali z firmą Intel, by w pełni zoptymalizować moc i wydajność nowego komputera. Po odłączeniu od zasilania Surface Go pracuje nieprzerwanie na baterii przez 9 godzin.

Komputer otrzymał także dedykowaną klawiaturę typu Surface Go Signature oraz mysz Surface Mobile Mouse. Urządzenie ma także wbudowany touchpad, wyposażony w system Windows Precision Trackpad, który rozpoznaje i obsługuje złożone gesty oraz poziomy nacisku. Surface Go wyposażony został w specjalnie zaprojektowaną podpórkę, która umożliwia wygodne rozstawienie urządzenia, aż do zakresu 165 stopni.

Surface Go ma również wbudowane wszystkie potrzebne złącza i porty, w tym Surface Connect do ładowania i dokowania; USB-C 3.1 niezbędne do przesyłania danych, podłączenia wideo czy jako źródło zasilania; gniazdo słuchawkowe; oraz czytnik kart MicroSDXC. Wszystko zaprojektowane zostało po to, aby dać użytkownikowi możliwość uczenia się, pracy, podróżowania i wygodnej rozrywki odtwarzanej na wyświetlaczu obsługującym jakość 4K.

Źródło: Microsoft

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.