Microsoft przejmie twórców Minecrafta?

Ponoć gigant z Redmond chce zapłacić za studio Mojang 2 miliardy dolarów.

Według dziennika The Wall Street Journal do sfinalizowania transakcji może dojść nawet w tym tygodniu. Gazeta ogłaszając takie rewelacje powołuje się na osobę zaznajomioną ze sprawą.


Microsoft nie komentuje sprawy, a Markus Notch Persson – założyciel Mojang – raczej nigdy nie darzył sympatią wielkich koncernów, co nasuwa wątpliwości odnośnie wspomnianego przejęcia. Po wykupieniu Oculus Rift przez Facebooka doszło nawet do tego, że Persson anulował konwersję Minecrafta na ten sprzęt.

Ponadto studio Mojang nie jest wcale duże (liczy sobie około 40 pracowników), więc czemu Microsoft miałby wydawać aż 2 miliardy dolarów na jego kupno? No, może że chce po prostu kontrolować Minecrafta i ma związane z tym tytułem plany na przyszłość. Co o tym sądzicie?

Minecraft zdobył ogromną popularność na PC, a niedawno gra przeniosła się również na konsole nowej generacji (PS4, Xbox One). Od premiery tytułu w 2009 roku sprzedano już ponad 50 milionów egzemplarzy gry. Ostatnio edycja na blaszaki otrzymała też jedną z największych aktualizacji, oznaczonej numerkiem 1.8.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet