Microsoft gratuluje Sony wysokiej sprzedaży PlayStation 4

Miłe słowa od konkurencji.

Podczas gdy niektórzy gracze toczą między sobą konsolową wojnę na ostre jak brzytwa słowa, Major Nelson stara się przekazać, że takie utarczki nie mają sensu. Czy PS4 jest lepsze od Xboksa One, a może na odwrót? Po obu stronach znajdą się jakieś mocne argumenty…

Larry Hryb z Microsoftu, znany szerzej pod nickiem Major Nelson, postanowił na Twitterze złożyć Sony szczere gratulacje z okazji wysokiej sprzedaży PlayStation 4. Miły gest, świadczący o zdrowym podejściu do rywalizacji, który zresztą nie pozostał bez odzewu. – Dzięki Larry – odpowiedział Shuhei Yoshida, czyli prezes Sony Worldwide Studios.

Sony podało na początku stycznia, że w ostatnim okresie świątecznym konsolę kupiło 4,1 mln osób, co oznacza, że sprzedaż PS4 na całym świecie przekroczyła już 18,5 mln egzemplarzy.

Szkoda, że Major Nelson nie podał przy okazji, jak wyglądają najświeższe dane dotyczące sprzedaży Xboksa One. Przypominamy, że na początku listopada zeszłego roku Microsoft wspominał o 10 milionach konsol wysłanych do sklepów (co nie jest jednoznaczne ze sprzedażą).

Major-Nelson

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.