Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Microsoft Flight Simulator – wiemy, kiedy pojawi się wsparcie gogli VR

W końcu poznaliśmy datę dodania wsparcia VR do Microsoft Flight Simulator. Twórcy potwierdzili, że dobór gogli nie będzie problemem.

Symulatory to wyjątkowy gatunek, który przez lata nie mógł zostać w pełni wykorzystany przez małą popularność gogli wirtualnej rzeczywistości. Teraz stan rzeczy wygląda zgoła inaczej i wiele wskazuje na to, że popularność VR będzie stale rosnąć.

Najnowszy Flight Simulator od Microsoftu zdaje się być idealnym kandydatem do produkcji prezentującej pełen potencjał VR. Teraz wreszcie dostaliśmy potwierdzenie konkretnej daty wprowadzenia gry w wirtualną rzeczywistość.

Twórcy przeprowadzili ostatnio sesję Q&A na swoim kanale Twitch.tv. Potwierdzono na niej, że wsparcie dla VR pojawi się w Microsoft Flight Simulator już 23 grudnia. Deweloperzy z Asobo zdradzili też, że wybór gogli do MFS nie będzie sprawiał żadnych problemów.

Tytuł ma wspierać wszystkie rodziny sprzętów – od Oculus po Valve. Jeśli więc posiadacie jeden z nowszych zestawów, to nie musicie się martwić o to, że Flight Simulator sprawi waszemu sprzętowi problemy.

Dodatkowo, w styczniu gra otrzyma aktualizację poprawiającą wygląd Wielkiej Brytanii, a to dopiero początek długiej drogi MFS. To szalenie skomplikowana produkcja, która jednak stale przyciąga miłośników lotnictwa i nie tylko, więc nic dziwnego, że Microsoft zamierza stale ją rozwijać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się