Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Microsoft chce, aby gry Bethesdy były najlepsze na ich platformach

Microsoft ma ambitne plany odnośnie gier Bethesdy. Firma chce, aby produkcje od twórców The Elder Scrolls promowały platformy Xbox.

Wielu posiadaczy platform Sony martwi się, że Microsoft zamierza zagarnąć produkcje Bethesdy dla siebie. Nic dziwnego, wszak Phil Spencer niejednokrotnie stwierdził, że zakup Bethesdy ma przynieść korzyści gigantowi z Redmond.

Firma zaczyna jednak powoli gubić się w zeznaniach i o ile Phil Spener jest dość jednolity w swoich słowach, tak jego współpracownicy zaczynają nieco mieszać.

Na konferencji Jefferies Interactive Entertainment pojawił się Tim Stuart, czyli dyrektor finansowy w Xbox. Opowiedział on o tym, czego firma oczekuje od Bethesdy.

Na dłuższą metę nie mamy intencji odbierać treści Bethesdy platformom Sony, Nintendo i innym.

Chcemy tej treści i tego, aby była pierwsza, lepsza lub najlepsza na naszych platformach. Chcemy, aby treść tworzona przez Bethesdę pokazywała wszystko co najlepsze – na naszych platformach.

Nie chodzi o bycie ekskluzywnym. Nie chodzi też o to, abyśmy dostosowywali czas, treść lub plany rozwoju. Ale kiedy myślisz o czymś takim jak Game Pass i widzisz, że coś jest najlepsze w Game Pass, to właśnie to chcemy zobaczyć i chcemy, aby nasi subskrybenci skorzystali z możliwości Bethesdy.

Powtórzę więc, nie ogłaszam tutaj ściągnięcia treści z którejkolwiek platformy w żaden sposób.

~Tim Stuart, dyrektor finansowy Xbox

Stuart dodał później, że zapewne dalej będziemy mogli oglądać podobne podejście Microsoftu do treści Bethesdy. Ma ona być – jak sam wspomniał – pierwsza, lepsza lub najlepsza na platformach Xbox.

I choć wciąż nie mamy stuprocentowej pewności czy nowe gry Bethesdy będą ekskluzywne na platformy Microsoftu, to możemy utwierdzić się w przekonaniu, że z pewnością trafią do Xbox Game Pass. Było to głównym celem giganta z Redmond i nie zamierza on iść na żadne kompromisy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się