Logitech G413 – mechaniczna klawiatura w dwóch kolorach

Szczotkowane aluminium i mocne klawisze.

Logitech G zaprezentowała dziś nową klawiaturę mechaniczną, Logitech G413 Mechanical Gaming Keyboard. Urządzenie zostało wyposażone w obudowę ze szczotkowanego aluminium, wbudowany port USB oraz podświetlenie klawiszy. Dzięki zastosowaniu unikatowych mechanicznych przełączników Romer-G klawiatura zapewnia o 25% szybszy czas reakcji niż standardowe klawiatury mechaniczne. Logitech G413 występuje w dwóch wersjach – Carbon i Silver. Pierwsza z nich oferuje intensywne czerwone podświetlenie, a druga tradycyjne białe.

Mechaniczne przełączniki Romer-G zostały zaprojektowane z myślą o zaawansowanej wydajności, krótkim czasie reakcji i wytrzymałości. Przełączniki aktywują się po 1,5 mm, co oznacza, że rejestrują wciśnięcie do 25% szybciej niż standardowe przełączniki mechaniczne. Dodatkowo podświetlenie w przełącznikach Romer-G zostało zaprojektowane tak, aby światło skupiające się pod klawiszami zapewniało ich dobrą widoczność, ale nie rozpraszało użytkowników.

G413 szara

Podstawę nowej klawiatury szwajcarskiego producenta stanowi płyta wykonana ze szczotkowanego stopu aluminiowo-magnezowego 5052. Dzięki temu jest trwała oraz atrakcyjnie wygląda.

Wbudowany w klawiaturę port USB zapewnia szybkie ładowanie i przesyłanie danych do każdego urządzenia, które da się podłączyć przez USB. Logitech G413 oferuje również kontrolę multimediów, umożliwiając zmianę głośności, start, pauzę, wyciszenie dźwięków, włączenie trybu gry czy podświetlenia po wciśnięciu klawisza FN. Ponadto dzięki oprogramowaniu Logitech Gaming Software możliwe jest sterowanie multimediami za pomocą przycisków F1-F12 bez konieczności wciskania FN.

Cena i dostępność

Klawiatura Logitech G413 Mechanical Backlit Gaming Keyboard w wersji Carbon i Silver będzie dostępna w sprzedaży na początku maja 2017 roku w sugerowanej cenie detalicznej 439 zł.

Źródło: Logitech

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.