Little Nightmares III na otwarcie Gamescom 2023. Mały horror z wielką nowością

little nightmares III zwiastun
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Seria gier platformowych w klimacie horroru będzie kontynuowana przez nowe studio. Niespodziewanie Little Nightmares III przypadł twórcom hitu z PlayStation.

Kiedy Tarsier Studio zapowiedziało, że kończy pracować nad grami z uniwersum Little Nightmares, wielu fanów poczuło nagły smutek. Obie części gry wprowadziły do gatunku platformówek ciekawe spojrzenie na horror. Jednak właściciele praw do marki, Bandai Namco, nie zamierzają tak po prostu rozstać się ze swoim “małym koszmarem”. Podczas tegorocznego Gamescom wyszło na jaw, że powstaje kolejna część gry.

Little Nightmares III powstaje pod sztandarem nowego studia, i co jest wielką niespodzianką, za sterami stoi teraz Supermassive Games. Ci sami twórcy, którzy opracowali hit na PS4 (Until Dawn) oraz antologię The Dark Pictures. Więc można rzec, że gra trafiła pod właściwy adres, biorąc pod uwagę, że wspomniane studio specjalizuje się w strasznych historiach i w rozgrywce skupiającej się na walce o przetrwanie.

Wiernych fanów serii Little Nightmares na pewno zainteresuje fakt, że pierwszy raz będziemy mogli zagrać w trybie kooperacji, np. podczas domówki (w systemie lokalnym) lub łącząc się ze znajomym przez internet. Premiera Little Nightmares III zaplanowana jest na 2024 rok i gra pojawi się na PS5, PS4, XSX, XONE, SWITCH i PC.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij: