Layers of Fear przetestujemy wkrótce za darmo. Dostaliśmy fenomenalne intro

Layers of Fear sprawdzimy za darmo. Wkrótce limitowane demo
Newsy PC PS5 Xbox Series

„Magnum opus” polskich deweloperów będzie można sprawdzić za darmo. Layers of Fear dostanie limitowane czasowo demo w wersji PC.

Zacznijmy może od początku, czyli od fenomenalnego intro, które zadebiutowało w sieci. Po części jest to właśnie to – intro – a po części to także nowy zwiastun gry. Pozornie nie ma się tutaj czym zachwycać. Ot, mamy zniszczoną latarnię morską, krótki monolog kobiety otwierającej drewniane drzwi do niej, a po chwili wgląd w to, co znajduje się w środku. Kamera sunie wolno korytarzem, dochodząc do zasłoniętego materiałem obrazu. Zgaduję przynajmniej, że to obraz, bo zapewne fabuła zostanie połączoną z resztą tego uniwersum.

Mimo wszystko jest tu niezwykle klimatycznie i nastraja to bardzo pozytywnie. Bloober Team potrafi stworzyć odpowiedni nastrój grozy, ale wiele elementów w ich grach średnio do mnie przemawia. Najwyraźniej jestem już zmęczony „symulatorami chodzenia i straszenia”. Tym razem jednak Layers of Fear (od którego poprzednich części odbijam się raz za razem) mocno mnie intryguje. Tak, wiem – to remake dwóch oryginalnych odsłon z dodatkową fabułą w postaci epizodu. Wciąż jednak istnieje spora szansa, że tym razem wytrzymam przy grze dłużej.

Layers of Fear – wymagania, demo, nowy zwiastun

Czy w ogóle jej kupowanie ma sens? Czy ruszy na naszych PeCetach (znając problemy z optymalizacją każdej innej gry studia…)? Tego dowiemy się nawet przed premierą. Tytuł dostanie demo, które ma być ograniczone czasowo. Przetestujemy tę pozycję od 17:00, 15 maja, aż do północy 22 maja. Czasu starczy, bo demo to zaledwie „kilka minut z początku gry”. To musi być w takim razie naprawdę mocarny początek.

Przedstawiono także widoczne poniżej wymagania sprzętowe gry. Jak na Unreal Engine 5 nie jest źle, ale i tak są całkiem wysokie. Jeżeli tym razem uda się z optymalizacją, gra wynagrodzi nam to naprawdę fantastyczną grafiką. Nic dziwnego, sami twórcy mówią, że to ich „magnum opus”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie