Polacy zapowiedzieli survival na Unreal Engine 5. Świat niczym z The Last of Us i Days Gone

Last Whisper Survival
Newsy PC PS5 Xbox Series

Last Whisper Survival to nowo zapowiedziana gra, która powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine 5. To survival podszyty elementami RPG.

Polski wydawca i producent gier, firma RockGame, przedstawia survival Last Whisper Survival, za który odpowiada MxzGaming Studio. Tytuł powstaje na komputery PC oraz konsole nowej generacji PS5 oraz Xbox Series. W Last Whisper Survival zagramy w pojedynkę lub w kooperacji z maksymalnie 8 znajomymi. W otwartym postapokaliptycznym świecie czekają na nas hordy zombie i innych zmutowanych kreatur.

Nie wiem jak Tobie, lecz mi przedstawiony świat (na końcu wiadomości gameplay oraz trailer) przywodzi na myśl takie produkcje jak The Last of Us i Days Gone. Co prawda wspomniane tytuły to inny kaliber, lecz sam klimat wydaje się bronić. Co do fabuły, ta również przedstawia się interesująco:

Korporacje próbują kontrolować ludzkość za pomocą mikroczipów wszczepionych w ludzkie mózgi, zmuszając ich do prowadzenia niewolniczego życia w ścisłej rutynie pracy, snu i powtarzania. Jednak niektóre jednostki buntują się przeciwko swoim prześladowcom, wywołując wojnę z elitą rządzącą, która potajemnie kontroluje świat. W 2201 r. 1% najbogatszego społeczeństwa, które przegrywało wojnę, rozprzestrzeniło wirusa jako ostatnią deskę ratunku, by powstrzymać rebelię. Wirus ten szybko wymknął się spod ich kontroli, zamieniając ludzkość w mutanty i zombie. Kilku przetrwało w bunkrach lub kanałach, ale teraz, po 30 latach życia pod ziemią, nadszedł czas, aby odzyskać swoje prawa i odzyskać świat na powierzchni.

Kiedy premiera? Jak wygląda gameplay? Zobacz na drugiej podstronie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij: