Krzyk 6 bez Sidney Prescott. Neve Campbell rezygnuje z udziału w filmie

Krzyk 6 - Neve Campbell nie wystąpi w kolejnej odsłonie serii
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Wiadomo już, że w filmie Krzyk 6 zabraknie jednej z ikon dotychczasowych odsłon serii. Do produkcji nie powróci Neve Campbell.

Aktorka sama poinformowała, że nie pojawi się już w roli Sidney Prescott. Portal Deadline wskazuje, że powodem mogą być kwestie finansowe:

„Jako kobieta musiałam bardzo ciężko pracować, aby ustanowić swoją wartość, zwłaszcza gdy chodzi o Krzyk. Czułam, że zaprezentowana mi oferta nie odpowiada wartości, jaką wniosłam od serii.”

Aktorka podkreśliła też, jak trudną decyzją było zrezygnować z roli, w którą pierwszy raz wcieliła się już 26 lat temu. Piąta odsłona Krzyku spotkała się zresztą z bardzo dobrym przyjęciem i dla wielu widzów stanowi nowy początek w całej serii. Jak na razie nie wiadomo, w jaki sposób zostanie wyjaśniona nieobecność Sidney Prescott; bohaterka przeżyła przecież wszystkie wydarzenia.

Wiadomo już, że Krzyk 6 skupi się na postaciach zaprezentowanych właśnie w „piątce”. Główni bohaterowie opuszczą Woodsboro, lecz niestety nie uda im się uciec przed Ghostfacem. W filmie powrócą więc Jenna Ortega, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding, Melissa Barrera, a także Courteney Cox, która już jakiś czas temu zapowiedziała swój udział w produkcji. Zabraknie natomiast Davida Arquette, czyli trzeciej z gwiazd oryginalnej serii; jego postać doskonale broniąca się przez wszystkie odsłony nie przeżyła niestety piątego spotkania z Ghostfacem. Obsada powiększyła się za to o Dermota Mulroneya.

Premierę następnego Krzyku wyznaczono na 31 marca 2023 roku. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć już niebawem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie