Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Konferencja Sony PS5 – jakie gry chcielibyśmy dzisiaj zobaczyć?

Dzisiejsza prezentacja PlayStation 5 Showcase to wielka niewiadoma. Sprawdź, jakimi grami Sony może nas najbardziej zaskoczyć. 

Patrząc na poczynania Sony, można dojść do wniosku, że są bardzo pewni siebie albo kompletnie przestraszeni przez rewelacje, które niedawno udostępnił Microsoft. Oferta konkurencji jest niezwykle kusząca. Xbox Series X szczególnie zyskuje dzięki atrakcyjnej cenie i nadchodzącym zmianom w abonamencie Xbox Game Pass. Więc nawet fani konkretnej platformy mogą, ale nie muszą, zrobić mały skok w bok.

Uważam jednak, że to tylko chwilowe zawirowania w okół nowych konsol. Obraz żalu i rozpaczy Sony może zmienić się diametralnie po dzisiejszej konferencji Sony PlayStation 5 Showcase, która rozpocznie się już o  22:00. Jest szansa na ujawnienie ceny i daty premiery PS5, może nawet zobaczymy krągłe kształty next-gena na żywo. To jednak tylko nasze fantazje. Oficjalna zapowiedź streama jest dość jasna – otrzymamy 40-minutowy materiał wideo dotyczący gier na PS5.

O jakich grach mowa? To może być dosłownie wszystko co już znamy, ale też gry znane tylko z tytułu i niczego więcej. Jako potencjalni właściciele PS5 oczekujemy naprawdę dobrego widowiska, podczas którego nie zabraknie produkcji ekskluzywnych i nowości multiplatformowych. Co chcielibyśmy dzisiaj zobaczyć? Nasza lista jest dość krótka, ale zawiera najważniejsze pozycje, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na decyzję o zakupie PS5, choćby na premierę.

 

God of War 2

Kratos jest jak wino, im starszy tym lepszy. Wiedzą o tym wszystkie potwory i gracze. Dlatego pytanie nie powinno brzmieć „Czy powstaje?” tylko jak długo będziemy musieli czekać na kontynuację przygód emerytowanego boga wojny.

 

Elden Ring

Współpraca From Software z autorem Gry o tron może zrodzić grę przełomową. Liczymy na to, że doświadczenie Martina w tworzeniu nieszablonowych historii pozwoli napisać nowy rozdział dla gatunku RPG akcji.

 

Horizon: Zero Dawn 2

Poprzednim razem dostaliśmy klimatyczny trailer, który był jednocześnie piękny graficznie. Aby mieć pewność, że wizualne wrażenia nie zostały podkręcone na potrzeby filmu, chcielibyśmy zobaczyć grę w akcji.

 

Little Devil Inside

O tej grze dowiedziałem się przez przypadek kilka lat temu, gdy jeszcze tworzona była przez jedną osobę. I od tamtego momentu jestem w niej zakochany. Wielkie studia mogłyby uczyć się na przykładzie Little Devil Inside jak kreować świetną stylistykę, dramatyzm i humor, survivalowy charakter, a przede wszystkim koncepcję interesującej przygody, której nie mogę się doczekać. Zaczęło się od niepozornej gry indie, a może skończyć na najlepszej grze 2021.

 

Rainbow Six Quarantine

Ubisoft nie ma ostatnio dobrej passy w związku z zapowiedziami nowych tytułów. Prince of Persia: Sands of Time Remake miał być furtką do serca graczy, ale sami wiecie, jak to się skończyło. Patrzymy jednak w przyszłość na tajemnicze RS: Quarantine, które może wprowadzi do rozgrywki PvE trochę świeżości. Aktualne materiały z gry wskazują na nowe, lepsze wcielenie G.T.F.O.

GTA VI

To marzenia z kategorii tych największych i najtrudniejszych do spełnienia, ale kto wie… Może Sony szykuje ogromną bombę, którą spuści nam na głowę w trakcie swojej konferencji. Nie pogardzimy zarówno trailerem lub nawet kilkusekundową zajawką. Byle wiedzieć, że premiera GTA VI jest bliżej niż dalej.

 

Far Cry 6

Obok nowego Rainbow Six jest kilka innych marek, które Ubisoft ma zapisane w swoim grafiku wydawniczym. Jest Valhalla, Watch Dogs: Legion, The Settlers, ale osobiście mocniej wytężam wzrok na widok tytułu Far Cry 6. Jestem żywo zainteresowany, czy Francuzi są jeszcze wstanie przywrócić na dobry tor popularnego FPS-a i dać nam grę na miarę Far Cry 3.

 

Demon’s Souls

Po zobaczeniu pierwszego trailera mamy ochotę na znacznie więcej. W końcu mowa o grze, która stanowi genezę dla serii Dark Souls i innych „trudnych” produkcji. Chcemy zobaczyć napis You Died w otoczeniu nowych demonów i wymaksowanej oprawy graficznej.

 

Spider-Man: Miles Morales

O ile zmiana protagonisty nie wszystkim może się podobać, tak inny image wdzianka Spider-Mana wielu przypadnie do gustu. Oby tylko historia wciągnęła nas niczym w pajęczą sieć, z której z trudem się odkleimy.

 

10. pozycję na liście potraktuje w sposób bardziej otwarty, bowiem tytuły, które zaraz wymienię, mają najmniejsze szanse na debiut w trakcie konferencji Sony. Materiały ze Starfield i TES VI Bethesdy byłyby cokolwiek niespodziewane. Podobnie można powiedzieć o Wiedźminie 4 lub Uncharted 5 będące z pewnością dopiero na początku swej drogi projektowania. W grę wchodzi jeszcze nowy Silent Hill i MGS VI od Hideo, ale nie liczyłbym na aż tak bombastyczne zapowiedzi ze strony Sony. A jak będzie? Przekonamy się już za kilka godzin!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%