Kingdom Come: Deliverance na Nintendo Switch. Kiedy? Studio Warhorse zdradza datę premiery i szczegóły wydania

Kingdom Come: Deliverance switch
Newsy Switch

Jak ujawniono przed chwilą podczas pierwszego w tym roku Nintendo Direct, uznana, historyczna gra RPG akcji Kingdom Come: Deliverance, ukaże się na Nintendo Switch już 15 marca tego roku!

Kingdom Come: Deliverance Royal Edition, dostępne od 15 marca 2024 r. w polskiej wersji językowej (z napisami) dostępne będzie zarówno w pudełkach, jak i w wersji cyfrowej i zawierać będzie pełną podstawową grę, jak i wszystkie dodatki typu DLC: Treasures of the Past, From the Ashes, The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon, Band of Bastards oraz A Woman’s Lot. Całość wyceniono na nieco ponad 200 zł. Przypomnijmy, że gra studia Warhorse pierwotnie ukazała się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One 13 lutego 2018 roku i często nazywana była jako “czeski Wiedźmin”, ponieważ akcja gry toczyła się w podobnym settingu, tyle tylko, że na czeskich ziemiach i bez magii w tle. Koniec końców gra okazała się hitem, zdobywając od graczy uśrednione 8.1/10 punktów (za Metacritic). Poniżej znajdziecie zwiastun reklamujący Kingdom Come: Deliverance w wersji Royal Edition na konsolę Nintendo Switch:

Kingdom Come: Deliverance – setting, fabuła, mechaniki

W Kingdom Come: Deliverance wcielamy się w postać syna kowala, młodzieńca imieniem Henryk. Kiedy pewnego dnia jego XV-wieczna wioska zostaje zrównana z ziemią przez przetaczające się armie wroga, protagonista poprzysięga wypełnić ostatnią wolę ojca i dokonać zemsty na sprawcach napaści. Kierowany chęcią odwetu Henryk szybko zostaje wplątany w wielką politykę oraz sieć intryg, co w konsekwencji postawi przed nim znacznie trudniejsze zadanie uratowania prawowitego władcy swego kraju i przywrócenia porządku w państwie. Realizacja tego celu zajmie naszemu bohaterowi dobrych kilka lat, podczas których odwiedzi on różne rejony Europy Środkowej i weźmie udział w całym szeregu wydarzeń historycznych oraz autentycznych bitew. Rozgrywka w Kingdom Come: Deliverance toczy się w rozległym, otwartym świecie średniowiecznej Europy Środkowej. Mechanika nie odbiega od większości współczesnych RPG-ów akcji, tak więc podczas rozgrywki, obserwowanej z perspektywy pierwszej osoby, przychodzi nam walczyć, prowadzić rozmowy z postaciami niezależnymi, rozwijać umiejętności, parać się rzemiosłem i dbać o swoje wyposażenie, a także wykonywać rozmaite zadania główne i poboczne odznaczające się sporą swobodą realizacji, a co za tym idzie nieliniowego rozwijania fabuły.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie