Kamerka dedykowana streamerom. Czym się wyróżnia?

Zobaczcie najnowszą propozycję od Logitecha.

Firma Logitech zaprezentowała BRIO 4K STREAM EDITION. Jest to nowa kamera internetowa z technologią Ultra HD 4K, pozwalającą na tworzenie transmisji na żywo z gier lub innych wydarzeń. Zastosowane rozwiązania technologiczne umożliwiają idealne ukazanie wszystkich szczegółów twarzy nagrywającego. Dzięki trybowi nagrywania z prędkością 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p, zarejestrowany obraz może wyglądać jak żywy.

Połączenie technologii Ultra HD 4K i wysokiego zakresu jasności (HDR) tworzy czterokrotnie większą rozdzielczość obrazu w porównaniu do rozwiązania full HD. Dodatkowo urządzenie automatycznie dostosowuje się do zmian jasności otoczenia, gwarantując optymalny poziom oświetlenia osoby nagrywającej, nawet podczas nagłego przechodzenia z jasnej ulicy do ciemnego wnętrza. Rozwiązanie Ultra HD 4K daje możliwość nagrywania najmniejszych zmian mimiki, przy zachowaniu żywych i wiernie odwzorowanych kolorów. Urządzenie oferuje również przybliżanie i oddalanie obrazu bez najmniejszego uszczerbku na jakości, aby dostarczyć widzom najlepszą i najbardziej komfortową rozrywkę.

Kamera internetowa Logitech BRIO 4K STREAM EDITION umożliwia tworzenie krystalicznie czystego obrazu z prędkością nagrywania 60 klatek na sekundę. Szybkość zachowano w rozdzielczości 1080p podczas korzystania z trybu priorytetu szybkości klatek. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może uniknąć wszelkich opóźnień i przeskoków wizji. Szczególnie w tak istotnych momentach jak powtórki, czy ujęcia w zwolnionym tempie, gdzie płynność obrazu jest niezmiernie ważna. Kamera jest również wyposażona w oprogramowanie ChromaCam przygotowane przez firmę Personify. Jest to aplikacja automatycznie neutralizująca tło. Pozwala ona również na zminimalizowanie szumów oraz wizualnego nieładu dla osiągnięcia jeszcze bardziej profesjonalnej jakości obrazu. Najwyższą wydajność kadru zapewnia także możliwość wybrania pola rejestracji obrazu spośród dostępnych ustawień. Na przykład, wybór nagrywania w 65 lub 78 stopniach będzie optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą być głównymi punktami transmisji. Natomiast 90-stopniowe pole nagrywania ułatwi pokazanie także szerszego tła.

Do każdej kamery dołączono darmową, roczną licencję premium do oprogramowania XSplit, zawierającą aplikacje XSplit Broadcaster oraz XSplit Gamecaster, które we współpracy z kamerą internetową Logitech BRIO 4K STREAM EDITION, pomagają uzyskać obraz w jakości Ultra HD 4K i wysokiej ilości klatek na sekundę. Dodatkowo kamera jest wspierana przez program Open Broadcaster Software, dzięki czemu można bezproblemowo i komfortowo rozpocząć transmisję tuż po wyjęciu BRIO 4K z pudełka.

Dostępność i cena

Kamera Logitech BRIO 4K STREAM EDITION jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 1049 zł.

Źródło: Logitech

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.