John Carpenter rozważa kontynuację filmu Coś. „Jest tu jeszcze historia do opowiedzenia”

Kurt Russell w filmie Coś
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

John Carpenter rozważa powrót po latach do klasycznego horroru Coś. Reżyser sądzi, że mógłby tu jeszcze dopowiedzieć nieco do historii.

W rozmowie z portalem Fandom Carpentera zapytano, czy chciałby powrócić jeszcze do jakiegoś swojego filmu i nakręcić kontynuację. Odpowiedź nie była raczej zaskakująca dla fanów klasycznych horrorów:

„Może Coś, może Książę ciemności. Widzę w tym trochę więcej. Ale zobaczymy. W tym biznesie nigdy nic nie wiadomo.”

O ile Księcia ciemności cenią już chyba tylko najwytrwalsi wielbiciele klasyki horroru, to już Coś zyskało status tytułu kultowego w różnych kręgach. W 2011 powstał zresztą sequel produkcji z Mary Elizabeth Winstead w jednej z głównych ról. W tym przypadku Carpenter nie był jednak zaangażowany w prace. Wygląda zresztą na to, że sam chętniej nakręciłby kontynuację filmu, przedstawiając w niej dalsze losy znanych już bohaterów:

„Myślę, że jest tu jeszcze historia do opowiedzenia, ale teraz nie będę o tym mówił. Rozmawialiśmy już o Coś i o tym, co moglibyśmy zrobić, bo, jak wiadomo, dwójka głównych bohaterów – Childs i MacReady – nadal żyją. Przeżyli Coś, więc być może żyją nadal.”

John Carpenter stworzył Coś w 1982 roku i po dziś dzień to jeden z najpopularniejszych klasycznych horrorów. Akcja toczy się w bazie badawczej na Antarktydzie, gdzie grupa naukowców musi zmierzyć się ze złem w postaci zmiennokształtnego obcego. Coś potrafi upodobnić się do swojej ofiary, aby następnie brutalnie ją zamordować.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia