Gra za darmo na PC. Graficzny mobilny wymiatacz sprzed lat!

Infinity Blade na PC. Gra za darmo
Newsy PC

Doczekaliśmy się nieoficjalnego portu jednej z pierwszych gier, które pokazywały moc systemu iOS. W swoich czasach, przewyższała ona konkurencję, a i dzisiaj prezentuje się przyzwoicie.

Posiadacze komputerów PC mogą sięgnąć po Infinity Blade, czyli tytuł z 2010 roku, który dzięki wykorzystaniu Unreal Engine był swego czasu prawdziwą graficzną perełką. Gra za darmo w wersji na komputery otrzymała kilka usprawnień, więc za bardzo “nie trąci myszką”. Uruchomimy ją jedynie na systemach Windows.

Infinity Blade po 14 latach na PC. Gra za darmo

Nieoficjalny port pobierzecie pod poniższym linkiem. Plik jest bezpieczny pomimo tego, że Windows Defender może dać nam komunikat, że mamy do czynienia z nierozpoznaną aplikacją.

Autor portu wyjaśnia, że jego wersja oferuje ulepszone tekstury, grafikę i różne optymalizacje dla komputerów PC, takie jak skróty klawiszowe, suwaki audio i zarządzanie plikami. Tłumaczy też, że kod źródłowy Infinity Blade jest dostępny od 10 lat, a sama gra jest niemożliwa do zdobycia od około 5-6 lat. Dlatego zdecydowano się stworzyć wersję PC na podstawie plików iOS, by zachować ten wspaniały tytuł dla potomności.

Infinity Blade nie jest grą skomplikowaną. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do pojedynków jeden na jednego z coraz silniejszymi przeciwnikami. Podczas każdej potyczki możemy wykonać ograniczoną liczbę bloków, dlatego trzeba nauczyć się, jak wykorzystywać uniki, no i ataki. Oprócz tego możemy posługiwać się zaklęciami i innymi silniejszymi technikami ataku, które jednak musza się “naładować”. W grze znajdziemy również okruszki RPG w postaci ulepszania ekwipunku i poziomowania swojej postaci.

Zobaczcie, jak prezentuje się gra na komputerach PC i pobierajcie ją za darmo!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie