Oto najnowsze konsole od Hyperkin. W sam raz dla wielbicieli retro

Hyperkin wydało nowe konsole. Świetny sprzęt dla fanów retro
PG Exclusive Publicystyka

Hyperkin niedawno wydało nowe sprzęty do grania. Na szczególną uwagę zasługuje SupaBoy w dwóch wersjach kolorystycznych i RetroN 1 HD. To jednak nie wszystko, co oferuje producent.

Gdy swego czasu kupiłem Switcha, przypomniałem sobie radość z grania w produkcje, których nadrzędnym celem jest po prostu sprawianie przyjemności. Dziś niemal każda gra AAA oferuje “epicką historię”, wiele mechanik rozgrywki, otwarte światy czy emocje towarzyszące odkrywaniu fabuły. I trochę mnie to już chyba przytłoczyło, bo powrót do takiego Mario Kart czy stareńkich Zeld okazał się czymś, co przypomniało mi te czasy, gdy jako dzieciak grałem po to, aby po prostu się zabawić.

Ten nieco przydługi wstęp to w zasadzie list miłosny dla wszelkich konsol retro i wydawców oraz firm, które wciąż dbają o gry sprawiające przede wszystkim radochę. Jedną z nich jest Hyperkin, czyli być może dość niszowy, ale jednak uznany producent współczesnego sprzętu retro. Firma niedawno wydała kolejne konsole, obok których ciężko przejść obojętnie.

Hyperkin SupaBoy Portable Pocket

Nowe premiery od Hyperkin to przede wszystkim SupaBoy Portable Pocket w dwóch wariantach kolorystycznych. Handheld współpracuje z kartridżami do Super Famicom i Super NES (w wersji zarówno NTSC i PAL zmienianej jedynie przełącznikiem na górze urządzenia). Co więcej, możemy do niego podłączyć też oryginalne kontrolery z NES-a! Mamy tu również dwie “rozdziałki” do wyboru – 4:3 i 16:9, zmieniane “w locie”. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć całość do telewizora i bawić się na dużym ekranie.

Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: Hyper Beach oraz BlackGold. O ile ten drugi wygląda naprawdę elegancko i stylowo, pierwszy ma być “nostalgicznym przypomnieniem o dniach, gdy podróżowaliśmy wzdłuż wybrzeża”. Zapewne ten opis nie trafi do wielu Polaków, ale przyznaję, że nawet mi się podoba ten design – a jestem fanem klasycznej czerni.

RetroN 1 HD

Z nowych propozycji producenta jest także RetroN 1 HD. Konsola nie bez powodu przypomina NES-a; oparto ją właśnie na tej platformie. Możemy więc grać w kultowe gry i to w jakości 720p, wraz z możliwą zmianą proporcji ekranu. Szczególne wrażenie robi kontroler “Cadet” przypominający ten do oryginału od Nintendo.

MegaRetroN HD

Hyperkin ma jednak w swoim dorobku więcej retro sprzętu, na którym odpalimy klasyki. Jeżeli tęsknicie za latami 90. i chcielibyście powrócić do czasów gamingu na SEGA Mega Drive – warto zainteresować się MegaRetroN HD. Sprzęt ten, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na odpalanie gier ze wspomnianej platformy w HD 720p i zmiennych proporcjach 4:3 i 16:9.

RetroN 2 HD

Jest też Hyperkin RetroN 2 HD, który pozwala na odpalanie gier z NES-a i SNES-a oraz Super Famicon. Konsola, jak zresztą każda od tego producenta, pozwoli nam cieszyć się pozycjami retro, ale w dzisiejszym standardzie. Oznacza to podbitą rozdzielczość oraz możliwość kontynuowania rozgrywki w dowolnym momencie. Konsola dostępna jest w kolorze Space Black.

RetroN 3 HD

“Trójeczka” to po prostu inna wersja RetroN-a, który, jak wcześniejszy, pozwala na gaming w gry z NES, SNES i Super Famicom. Mamy tutaj opcję dostosowania proporcji ekranu, a także wsparcie wersji zarówno NTSC, jak i PAL. Jakby tego było mało – sprzęt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Jasper Red oraz Space Black.

RetroN SQ HD

Tym razem mamy coś zupełnie innego i to nie tylko dla fanów sześcianów, ale też pozycji z GameBoy’a – Advance, Color oraz “klasycznego”. Producent chwali się technologią “pin perfect”, dzięki której każdy kartridż od tych sprzętów bez problemu ma być w pełni kompatybilny. W zestawie dostaniemy też kontroler, a konsole zakupimy w dwóch wersjach: Black Gold albo Hyper Beach.

Hyperkin RetroN 5

Hyperkin RetroN 5 dostępny w wersjach Black i Hyper Beach pozwala na uruchomienie zasadniczo każdego kartridża, co wymienione powyżej sprzęty, ale w jednym urządzeniu. To prawdziwy potwór, który obsługuje mnóstwo platform: NES, SNES, Super Famicom, Genesis, Mega Drive, Famicom, Game Boy, Game Boy Color i GBA. Za pomocą ewentualnego Power Base Conventer zagramy również w tytuły z SEGA Master System! Wszystko to rzecz jasna w 720p HD, z możliwością dowolnego zapisywania stanu rozgrywki oraz opcją podłączenia aż do 6 kontrolerów, aby grać ze znajomymi.

SupaRetroN HD

Wracamy do modernistycznej wersji NES-a i SNES-a. Tutaj ponownie producent zapewnia, że nie możliwości braku kompatybilności i zagramy w każdy kartridż, jakim tylko dysponujemy (o ile, rzecz jasna, sam w ogóle działa i jest w dobrym stanie). Możemy dzięki temu liczyć na rozdzielczość HD 720p oraz opcję podłączenia oryginalnych kontrolerów od tychże konsol! SupaRetroN HD dostępny jest w wersji szarej i “kosmicznej czerni“.

RetroN 77 HD

RetroN 77 HD, wbrew swojej nazwie, nie pozwala wcale na uruchomienie pozycji z 77 konsol. To byłoby piękne, ale niemal równie piękne wydaje się wsparcie kartridży od Atari 2600! Ten sprzęt dokładnie na to pozwala i to w HD oraz opcją zmiany rozdziałki z 4:3 na 16:9. Pojawiła się także możliwość regulowania trybu wyświetlania (kolor lub biało-czarny), a nawet świetny kontroler, który powinien zadowolić wszystkich fanów Atari i pozycji retro. Kolory konsoli? Są dwa: piękny czarny z “drewnem” oraz prześwitujący Amber.

Materiał powstał we współpracy z RTV Euro AGD

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie