Aloy “męska jak diabli”? Zaczynają narzekać jak przy TLoU 2 i Abby

Horizon Forbidden West - twarz Aloy
PS4 PS5

Prezentacja Horizon Forbidden West przyniosła graczom wiele emocji. Niektórzy twierdzą, że Aloy wygląda znacznie mniej kobieco.

Na pokaz Forbidden West czekaliśmy od bardzo dawna. Gra prezentuje się ślicznie, a nowości w rozgrywce mogą się podobać. Jak to zwykle bywa z dużymi zapowiedziami, pojawiły się też głosy niezadowolenia. O dziwo, te nie dotyczą wcale samej gry, a wyglądu Aloy.

Niektórzy gracze stwierdzili, że bohaterka wygląda mniej kobieco w Horizon Forbidden West względem pierwszej odsłony marki. Co więcej, pojawiły się nawet przeróbki prezentujące wymalowaną Aloy, która wygląda jak modelka prosto z wybiegu.

Szczególnie dużo uwagi zebrał użytkownik Twittera udzielający się pod pseudonimem ApexAlphaj. Gracz zarzuca, że PlayStation usilnie wrzuca do swoich gier mniej kobiece bohaterki. Warto zwrócić jednak uwagę, że użytkownik wybrał wyjątkowo korzystne dla swojej opinii ujęcie i Aloy wygląda w samej grze nieco inaczej względem tego, jak zaprezentował ją gracz. Jego słowa zebrały masę krytyki, ale dodatkowo pojawiły się również głosy popierające krytykę.

Cała sytuacja przypomina szum wokół Abby z The Last of Us Part II. Umięśniona bohaterka wyglądała zdaniem wielu graczy nienaturalnie. Jej aparycja była jednak w pewien sposób uzasadniona przez Naughty Dog realiami świata przedstawionego i historią samej postaci.

Cokolwiek by nie mówić, takie dyskusje miały, mają i będą miały miejsce. Kłótnie o design znanych postaci z gier wideo to nic nowego.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie