Horizon Forbidden West - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Pierwszy gameplay z Horizon Forbidden West. Rozgrywka prosto od Sony

W końcu ujrzeliśmy gameplay z Horizon Forbidden West. Guerilla Games po raz pierwszy zaprezentowało swoją nadchodzącą produkcję w pełnej krasie.

Długo musieliśmy poczekać na prezentację kolejnej gry Guerilla Games. W końcu, zgodnie z zapowiedziami, deweloperzy pochwalili się rozgrywką w specjalnym wydaniu pokazu PlayStation State of Play. Twórcy nie bawili się w półśrodki i od razu przeszli do rzeczy.

Podzielono się kilkunastoma minutami prosto z Horizon Forbidden West. Ujęcia z gry zarejestrowano na PlayStation 5, więc na gameplay’u widzimy sceny prosto z nowej generacji konsol Japończyków. Warto jednak przypomnieć, że kontynuacja przygód Aloy trafi też na PlayStation 4 i pojawi się w usłudze PlayStation Now. Każdy chętny posiadacz sprzętów Sony z ósmej i dziewiątej generacji konsol będzie w stanie zapoznać się z historią.

Na rozgrywce widzimy parę efektownych scen walki, kilka postaci i oczywiście zupełnie nowe, wrogie maszyny. Wszystko to w egzotycznym i przepięknym otoczeniu, na które aż chce się patrzeć. Jest na czym zawiesić oko i wygląda na to, że lekka zmiana klimatu wyszła Horizonowi na dobre.

Przy okazji twórcy przybliżyli też zmiany w rozgrywce, która znacznie się rozwinęła. Położono jeszcze większy nacisk na szukanie słabości przeciwników i zadbano o nowe gadżety. Jeśli dobrze wspominacie rozgrywkę z Zero Dawn, poczujecie się jak w domu.

Oby pozytywne wrażenia wyszły poza zapowiedzi i utrzymały się nawet po premierze gry. Gameplay pojawił się już na kanale PlayStation i możecie obejrzeć go poniżej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się