Horizon Forbidden West - Aloy w dżungli

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Horizon Forbidden West a rozmiar mapy. Twórcy pokazali masę lokacji

Gracze przeanalizowali lokacje zaprezentowane na pokazie Horizon Forbidden West. Okazuje się, że twórcy zadbali o masę znanych miejscówek.

Jesteśmy praktycznie świeżo po pokazie nowego Horizona. Twórcy zaprezentowali na nim gameplay i trochę opowiedzieli o swojej nadchodzącej produkcji. O ile nadal nie poznaliśmy daty premiery, nie zabrakło ciekawostek dla fanów przygód Aloy.

Przed transmisją z pokazem rozgrywki, Guerilla Games nadawało na żywo odliczanie do rozpoczęcia prezentacji. W jego trakcie mogliśmy ujrzeć masę krajobrazów, które znajdą się w grze. Co ciekawe, zawierały one współrzędne geograficzne lokacji z zachodniej Kalifornii.

Gracze postanowili je sprawdzić i odkryli, że niektóre miejscówki faktycznie wyglądają jak postapokaliptyczne wersje realnych miejsc. Co więcej, na forum Reddit pojawiła się ciekawa analiza pokazu wraz z zaznaczeniem pokazanych krajobrazów na mapie Kalifornii.

Horizon Forbidden West - analiza mapy i lokacji
Źródło: Reddit

Nie ma co jednak liczyć, że mapa Horizon Forbidden West będzie miała rozmiary ogromnego fragmentu całego stanu USA. Jak to bywa w przypadku innych gier, tak i tutaj najpewniej mapa doczeka się zmniejszenia. Ciężko byłoby zapełnić aktywnościami i ciekawymi miejscami tak ogromny obszar.

Niemniej możemy się spodziewać, że mapa Forbidden West i tak będzie całkiem spora. Zaprezentowane przez Guerilla Games lokacje są bardzo, ale to bardzo różnorodne i wątpię, aby dało się je sensownie zmieścić na powierzchni podobnej do tej z chociażby Zero Dawn.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się