W Horizon Forbidden West zawalczymy z ogromnym mecha-wężem. Poznajcie Ślizgawca

Horizon Forbidden West - zrzut ekranu
PS4 PS5

Niedawno twórcy Horizon Forbidden West przedstawili graczom paru przeciwników, na jakich przyjdzie nam zapolować już w lutym przyszłego roku. Jeden z nich jest szczególnie wart uwagi.

Na łamach GameInformer opublikowano artykuł prezentujący szczegóły ogromnego i bardzo niebezpiecznego mecha-wężą. Jak poinformował polski oddział PlayStation, wróg ten będzie w polskiej wersji językowej nazywany Ślizgawcem. Wymowne, prawda? Zagrożenie ze strony tego robota nie wynika jednak jedynie z jego rozmiarów.

Ślizgawiec potrafi pluć groźnym kwasem. Co więcej, jego ataki mają ogromny zasięg, więc jeśli Aloy zechce przed nimi uskoczyć, będzie musiała się naprawdę mocno nagimnastykować. Na tym niebezpieczne narzędzia naszego oślizgłego koleżki się nie kończą. Robot posiada też wyrzutnię piorunów na swoim ogonie. Broń ta również może pochwalić się sporym zasięgiem rażenia, więc mamy kolejny dobry argument za tym, aby trzymać się od maszkary z daleka. I to nadal nie koniec – Ślizgawiec ma też na głowie zamontowany element, który wystrzeli w kierunku Aloy fale uderzeniowe, które mogą ją nawet ogłuszyć. Jeden zły ruch i nasza bohaterka stanie się podatna na wszystkie ataki przez kilka sekund.

Jak to w Horizon bywa, nawet na tak potężnego robota znajdzie się sposób. Aloy będzie mogła odpowiednio osłabić przeciwnika wykorzystując jego słabe punkty. Nie da się jednak ukryć, że Ślizgawiec zapowiada się na jednego z najpotężniejszych przeciwników, jakich napotka Aloy w trakcie swojej przygody.

Horizon Forbidden West zadebiutuje 18 lutego 2022 roku. Gra ukaże się tylko na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie