Ekskluzywny hit z PlayStation w nowej wersji i także na PC. Nieomylny insider zdradził, kiedy nastąpi premiera

Wyprzedaż gier PlayStation na PC. Days Gone za niecałe 55 zł
Newsy PC PS5

Wszystkie najlepsze gry z PS5 i PS4 trafiają na autostradę, która prowadzi do PC. Według przecieku w kolejce do szybkiego debiutu jest już Horizon Forbidden West: Complete Edition.

Sony nie od dziś dywersyfikuje sprzedaż ekskluzywnych tytułów z konsoli PlayStation na PC. Niekiedy robi to z wielkim powodzeniem, ale zdarza się też, że wielka marka obsypana nagrodami kończy jako bardzo nieudany port. Nadarzy się kolejna okazja, aby sprawdzić czy japoński gigant uczy się na swoich błędach. Znany insider Billbil-kun przekonuje, że pecetowcy otrzymają jeszcze jedną grę, która nie tak dawno debiutowała na PS5 i PS4. Hit, o którym za moment ma zrobić się głośno, to Horizon Forbidden West.

Będzie to niejako podwójna premiera przygodowej gry akcji z 2022, bowiem według wpisu z singapurskiego organu klasyfikacyjnego, opracowywana jest Edycja Kompletna na PS5. Ma zawierać nie tylko historię z podstawki, ale również dodatek Burning Shores, w którym Aloy wyruszyła do Los Angeles. Horizon Forbidden West Complete Edition miałby zadebiutować jeszcze w 2023 i rok premiery dotyczy zarówno wydania PS5 jak i PC. Choć wspomniany insider dodaje od siebie, że Sony nie będzie zbyt długo zwlekać z debiutem.

źródło: deallabs.com

Horizon Forbidden West Complete Edition prawdopodobnie pojawi się na cyfrowych platformach dystrybuujących gry w ciągu jednego miesiąca. Teza insidera jest dość wiarygodna z dwóch powodów. Dużo w ostatnich dniach mówi się o nadchodzącej konferencji State of Play, podczas której byłaby okazja pokazać zwiastun kompletnego wydania i ogłosić wersję na nową platformę. Jest też kwestia tego, że Sony nie rozwleka kampanii promocyjnej portów gier przeznaczonych na PC – przykładowo Ratchet & Clank: Rift Apart wypuszczono 2 miesiące po zapowiedzi.

Mimo wszystko nie brałbym jednak daty premiery z przecieku za 100% gwarancję. Nie przypominam sobie, aby Sony w tak bliskim odstępie czasu wypuszczał grę od studia wewnętrznego na dwie różne platformy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie