Horizon Call of the Mountain zapowiada się coraz lepiej. Nowe informacje prosto od PlayStation

Horizon Call of the Mountain - zrzut ekranu
Newsy PS5

PlayStation ujawniło kolejne szczegóły Horizon Call of the Mountain. Produkcja nadal nie ma oficjalnie ujawnionej daty premiery, ale za to wiemy o niej coraz więcej.

Przeznaczony na gogle PS VR2 spin-off znanej serii Guerrilla Games przedstawi historię nowej postaci, Ryasa. Bohater jest dawnym wojownikiem walczącym u boku plemienia Carja, który został zhańbiony i spróbuje odkupić swoje winy. Oczywiście nie będzie to łatwe zadania – w świecie mechanicznych dinozaurów chyba nic nie jest proste.

Potwierdzono, że w grze spotkamy znajome postacie, w tym Aloy, która jednak tym razem będzie jedynie obserwatorką innej przygody. Nie ujawniono, kto jeszcze stanie na drodze Ryasa, ale zapewne nie zabraknie zaskoczeń.

Już ostatni materiał z rozgrywki sugerował, że gameplay Horizon Call of the Mountain będzie bardzo zróżnicowany. Nowe informacje to potwierdzają – twórcy ujawnili, że w grze będziemy wspinać się po górach, płynąć łodzią, wytwarzać przedmioty i oczywiście walczyć z szalenie niebezpiecznymi maszynami.

Gra wykorzysta też liczne dodatkowe funkcje PlayStation VR2. Nasze oczy ucieszy piękna grafika wyświetlana na ekranie 4K ze wsparciem HDR, a immersję mają zwiększyć funkcje haptyczne gogli oraz kontrolerów, a także adaptacyjne triggery. Nie zabraknie oczywiście wsparcia dźwięku 3D oraz rozpoznawanie pozycji ręki,

Call of the Mountain zapowiada się naprawdę dobrze, choć jego jakość ocenimy dopiero po premierze. Na razie trzeba zaczekać na konkretne informacje na temat daty debiutu gogli PS VR2 oraz samej produkcji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie