Gracze Hogwarts Legacy donoszą o niezwykle rzadkim wydarzeniu. Tego nikt się nie spodziewał

Hogwarts Legacy - ultra rzadkie wydarzenie uchwycone na filmiku
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy pełne jest odniesień i aluzji do marki Wizarding World, a gra skrywa i tak mnóstwo tajemnic. Być może o jednej z nich właśnie się dowiedzieliśmy.

Hogwarts Legacy okazało się olbrzymim sukcesem, czemu chyba nie ma sensu się dziwić. Doszło do tego, że gra sprzedaje się lepiej od 6 ostatnich odsłon cyklu Call of Duty. Kontynuacja jest w zasadzie pewna, ale zanim gracze zainteresują się ewentualną “dwójką” wciąż w pierwszej części można znaleźć mnóstwo ukrytych ciekawostek i smaczków.

Gra, jak i zresztą cały cykl książkowy o Harrym Potterze, zawiera mnóstwo sekretów. Niektóre z nich to ukryte smaczki dla fanów. Inne opierają się bardziej na zagadkach środowiskowych, które stanowią część aktywności pobocznych dla gracza. Inne to z kolei losowe wydarzenia w świecie, których mało kto się spodziewa. Z pewnością nie spodziewał się jednego z nich pewien użytkownik Reddita, który pochwalił się *tym* uchwyconym na wideo. W pewien sposób w dalszej części tekstu i w filmiku jest spoiler, choć niezwiązany absolutnie z fabułą czy zadaniami pobocznymi. To raczej miła ciekawostka, która może zaskoczyć każdego, komu się przytrafi.

Autor filmiku pisze, że ma 36. poziom, a do tej pory nie widział czegoś takiego. “Czegoś takiego” to znaczy smoka pojawiającego się zupełnie losow. W grze, rzecz jasna, smoki są i stanowią sporą wartość fabularną. Gracze w komentarzach donoszą jednak, że nie spotkali zwierzęcia w podobnej sytuacji “na dziko” w świecie gry. Otóż autor posta użył flipendo na pasącej się nieopodal drogi krowie. Ta uniosła się w górę, ale zaraz podleciał smok i pochwycił ją ze sobą. Smacznego.

Gracze jednak kwestionują mentalność gracza… Niektórzy zastanawiają się, czy to normalne, że czarodzieje, idąc drogą, używają zaklęć lewitacji na biednych krowach. Niestety, ale wynika na to, że wśród graczy Hogwarts Legacy to norma.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie