Na taką grę fani czekali wiele lat. Są pierwsze oceny Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy - recenzje. Na taką grę wszyscy czekaliśmy
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Embargo na recenzje Hogwarts Legacy zostało już zdjęte, więc poznaliśmy pierwsze recenzje gry. Wątpliwości raczej nie ma – jest hit, na jaki zasługujemy.

Jeżeli liczyliście na pełną magii i miłości do świata Wizarding World grę RPG pełną gębą… no to już dłużej nie musicie czekać. Avalanche Software wydało potencjalny hit, który w sumie nawet nie musi mieć dobrych ocen, aby sprzedać się wybitnie dobrze.

Hogwarts Legacy – znamy recenzje i opinie o grze

Hogwarts Legacy to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Na szczęście gracze nie musieli czekać długo. Po paru opóźnieniach, w końcu już zaraz będzie można grać w wyczekiwaną pozycję. Czy jednak warto? Od tego są nie tylko opinie graczy po premierze, ale również zdanie krytyków. Ci może nie są jednogłośni, ale ciężko znaleźć jakieś większe uwagi w kierunku produkcji od Avalanche Software.

Obecnie na Metacritic nowa gra z uniwersum Wizarding World ma średnią ocen na poziomie 86/100 w wersji na PS5 (89 na Xbox Series X i 83 na PC). Jest to więc na tyle wysoka nota, że raczej nie powinniśmy martwić się o doświadczenie płynące z rozgrywki. Praktycznie każdy chwali staranne przywiązanie do detali i umiejętne wykreowanie magicznego świata, który jest niemal perfekcyjnym oddaniem klimatu z filmów czy książek. Do tego wielu krytyków zachwala mnóstwo aktywności i bogactwo otwartego świata.

W tym wszystkim nie brakuje jednak głosów nieco bardziej negatywnych. Niektórzy są zdania, że po tytule widać, iż powstaje wiele lat i “jest typowo cross-genowy”. Niektóre elementy gry są przestarzałe, a całość może wydawać się stworzona w oparciu o sprawdzone i nieco męczące dziś mechanizmy gier open world sprzed lat. Osobiście mi to jednak nie przeszkadza, bo i nie spodziewałem się czegokolwiek innego. Jeżeli jest tu sporo rzeczy do roboty, a całość ma klimat – więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Mimo kontrowersji tytuł udał się znakomicie.

Warto zaznaczyć, iż tytuł obecnie ukazuje się wyłącznie na PC, Xbox Series X/S i PS5. Wersja na PS4 i Xbox One zadebiutuje 4 kwietnia 2023 roku, a na Nintendo Switch – 25 lipca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie