Doug Bradley komentuje obsadę rebootu Hellraisera. „Sam jako Pinhead nosiłem spódnicę”

Hellraiser Wysłannik piekieł. Doug Bradley o aktorce w roli Pinheada
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Doug Bradley odniósł się do kwestii objęcia roli Pinheada przez aktorkę w przygotowywanym reboocie filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł.

Aktor grający Pinheada był niedawno gościem panelu podczas Silver Scream Con. Jak podaje portal Bloody Disgusting, Bradley postanowił wyrazić swoją opinię w temacie szeroko komentowanego obsadzenia Jamie Clayton w ikonicznej już roli:

„Zanosiło się na to, że to nadejdzie. To ciekawy casting. Nie znam Jamie. Oczywiście poszli w tym wszystkim trochę dalej, bo Jamie jest transpłciowa. Nie znam jej ostatnich prac, ale kilka lat temu na Netfliksie pojawił się serial science fiction pod tytułem Sense8, którego byłem fanem. Jamie tam grała i naprawdę podobał mi się jej występ. […] Poza tym chciałbym podkreślić, że sam jako Pinhead nosiłem spódnicę. […] Mówimy <<kobieta Pinhead>>, jakbyśmy wiedzieli, co to oznacza, choć istnieje milion odcieni kobiecości”.

Bradley zaznaczył również to, o czym często zapominają fani oryginalnego filmu lub książek Clive’a Barkera:

„Wszystko w Hellraiserze zawsze było transgresywne. Wszystko, zawsze, od początku do końca. Pod tym kątem to nie jest nowa koncepcja”.

Hellraiser: Wysłannik piekieł to oczywiście nie tylko Pinhead. Oprócz Jamie Clayton na ekranach pojawi się szereg innych doskonałych aktorów, w tym m.in. Goran Višnjić, Hiam Abbass, Selina Lo, Brandon Flynn oraz Adam Faison. Za kamerą stanął tym razem David Bruckner, lecz twórca oryginalnej wersji, Clive Barker, pracuje przy tytule jako producent.

Jak wskazał już zaprezentowany niedawno teaser, nowa wersja klasycznego Hellraisera pojawi się 7 października 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie