Hellblade 2 na PS5? Znany insider Xboksa zdradza szczegóły

Hellblade II na przepięknym i zjawiskowym zwiastunie
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Na skutek ostatnich działań Microsoftu powstała plotka, jakoby tegoroczna gra Hellblade 2 miała pojawić się również na PlayStation 5. Czy taki port jest w ogóle możliwy? Z uwagi na zainteresowanie tematem, w sprawie wypowiedział się jeden z insiderów Xboksa. Jego zdanie dość jednoznacznie wskazuje na to, czy plotki mają cokolwiek wspólnego z prawdą.

Hellblade 2 bez PS5 – plotki to ściema?

Senua’s Saga: Hellblade 2 jest jednym z największych ekskluzywnych tytułów Microsoftu na 2024 rok. Gra od dnia premiery będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass (na konsolach i PC). Jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów siłą rzeczy jest również obiektem wielu plotek. Jedna z nich dotyczy potencjalnego wydania gry również na konkurencyjnej konsoli, czyli PS5. Czy to w ogóle możliwe, aby tak ważna premiera miała być równocześnie opracowywana na sprzęd od Sony?

Wielu graczy uznało, że jest to bardzo możliwe. Wszystko przez chęć Microsoftu do tworzenia portów gier na urządzenia Sony, zwiększając tym samym bazę swoich użytkowników. To jednak tyczy się raczej starszych i mniejszy gier — a nie głośnych premier. Okazuje się, że podobnie jak np. Starfield, Hellbdlade 2 nie trafi na PS5. Głos w sprawie zabrał pewien insider Xboksa i jednoznacznie odniósł się do tych plotek:

Kto wie, może kiedyś? Na ten moment jednak sprawa wydaje się być zamknięta. Oczywiście Jez nie jest osobą decyzyjną, jednak biorąc pod uwagę jego raczej celne prognozy, w tym temacie również miałby prawo coś wiedzieć.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie